Reklama
Reklama

Policyjny dron znów w akcji. Miejsce wskazali mieszkańcy. Posypały się mandaty

fot. KPP Rawicz
fot. KPP Rawicz

Niespełna 4 godziny pozwoliły na ujawnienie 30 kierujących łamiących przepisy ruchu drogowego.

Działania odbyły się w połowie tygodnia na terenie powiatu rawickiego. W zaplanowanej akcji brali udział policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Rawiczu wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

"Działania bezzałogowego statku powietrznego zostały przeprowadzone głównie na terenie gminy Miejska Górka, ponieważ podczas ostatniej debaty społecznej był to jeden z postulatów złożony przez lokalnych mieszkańców" - relacjonuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy policji w Rawiczu.

"Policjanci ujawnili łącznie 30 kierujących, którzy popełniali wykroczenia typu, niedostosowanie się do znaku "STOP" i używanie telefonu komórkowego podczas prowadzenia auta" - dodaje i informuje, że wysokość mandatu za niezatrzymanie się przed znakiem "STOP" to 300zł i 8 pkt. karnych, a za używanie telefonu komórkowego podczas prowadzenia auta wynosi 500 zł i 12 punktów karnych.

"Policyjne działania na terenie naszego powiatu z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego, będą kontynuowane, aby każdy, kto na drodze swoim zachowaniem stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu, miał świadomość nieuchronności kary za swoje nieodpowiedzialne zachowanie" - zapowiada rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
4.6 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro