Reklama
Reklama

Kolejna ulica w Poznaniu została rozbudowana. Tak teraz wygląda

fot. PIM
fot. PIM

Rozbudowany został ok. 400-metrowy odcinek ul. Krośniewickiej - od ul. Smołdzinowskiej do torów kolejowych.

Przed rozpoczęciem robót ul. Krośniewicka na Zielińcu była nieutwardzona, brakowało oświetlenia i odwodnienia. "Rozpoczęte w listopadzie ubiegłego roku prace budowlane na ul. Krośniewickiej dobiegły końca, obecnie trwa procedura odbioru końcowego. Dzięki inwestycji mieszkańcy zyskali wygodny dojazd do swoich domów" - mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Ulicę pokryła nowa nawierzchnia bitumiczna. Droga zyskała również odpowiednie odwodnienie w formie rowu, do którego spływają opady i wody roztopowe. Jak podkreślają urzędnicy PIM, w ramach zadania wykonawca wymienił także zniszczone budki lęgowe dla ptaków, które były rozwieszone w pobliżu ulicy.

"Przy zabudowaniach powstały zjazdy do posesji oraz chodnik. W zakres zadania wchodziła także budowa oświetlenia drogowego, sieci wodociągowej i kanału technologicznego. W miejscu zakończenia drogi, tuż przed nasypem kolejowym, powstał plac do zawracania. Ponadto przebudowane zostało także skrzyżowanie z ul. Smołdzinowską" - dodają.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro