Reklama

Prezydent Jaśkowiak wrócił z Gdyni z "kolejną perłą"

fot. Jacek Jaśkowiak / FB
fot. Jacek Jaśkowiak / FB

Poznaniowi przyznano dwie nagrody.

Perły Samorządu to ogólnopolski ranking Dziennika Gazety Prawnej. Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, miasta do 100 tys. mieszkańców, miasta powyżej 100 tys. mieszkańców. Wyróżnienia od kilku lat przyznawane są także w rankingu Skarbnik Samorządu oraz w konkursie Samorządowy Lider Komunikacji i Promocji.

Tradycyjnie już do rankingu zaproszono wszystkie gminy w Polsce. "Organizatorzy podkreślali, że 2022 rok był wyjątkowy. Rosyjska inwazja na Ukrainę sprawiła, że od wybuchu pełnoskalowej wojny do marca 2023 do Polski przyjechało 10,2 mln uchodźców. Około 1,8 mln z nich zostało w naszym kraju. Dodatkowo błyskawicznie rosnące ceny energii i galopująca inflacja mocno odbiły się na budżetach samorządów w całej Polsce. I właśnie o te nadzwyczajne wyzwania, a także o pozostałe zadania własne gmin pytali organizatorzy rankingu "Perły Samorządu" - informują miejscy urzędnicy.

Wśród gmin miejskich powyżej 100 tysięcy mieszkańców zmów najlepszy okazał się Poznań. Przed Łodzią i Gdańskiem. Z sukcesu ponownie może się cieszyć Jacek Jaśkowiak, który znalazł się na trzecim miejscu wśród najlepszych prezydentów w gminach powyżej 100 tysięcy mieszkańców. Przed nim była Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi i Rafał Bruski prezydent Bydgoszczy.

"Z Gdyni wyjeżdżamy z kolejną perłą Miasto Poznań drugi raz z rzędu zdobyło pierwsze miejsce w kategorii najlepsza gmina miejska powyżej 100 tys. mieszkańców w rankingu "Perły Samorządu" przygotowanym przez Dziennik Gazeta Prawna i PwC Polska
" - przekazał prezydent Poznania. "To dla nas bardzo cenna nagroda, bo takie wyróżnienia mają wpływ na decyzje inwestorów, szczególnie, gdy jak w tym przypadku o wyniku przesądzają twarde dane. Cieszymy się i z nadzieją myślimy o kolejnych edycjach rankingu, gdy nasze miasto będzie już po generalnym remoncie. Tymczasem wracamy do dalszej pracy zgodnie z obraną strategią. Póki co, jej efekty są bardzo dobre! Dziękuję pracownikom urzędu, jednostek miejskich oraz radnym, bo to przede wszystkim ich zasługa" - dodał.

Tegoroczna edycja rankingu była jedenastą.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
17.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro