Reklama
Reklama

Zwłoki kobiety na wysypisku śmieci. To mieszkanka Wielkopolski

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pasi Maeenpaeae z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pasi Maeenpaeae z Pixabay

Makabrycznego odkrycia dokonano w połowie maja podczas prac w sortowni odpadów w Sobuczynie (woj. śląskie).

Makabrycznego odkrycia dokonał przypadkiem jeden z pracowników sortowni śmieci. "Do odkrycia zwłok doszło 17 maja około godziny 18:00 w Sobuczynie przy ulicy Konwaliowej w gminie Poczesna. Ciało kobiety o nieustalonej dotąd tożsamości, zostało odnalezione w sortowni odpadów komunalnych. Na miejscu cały czas pracują policjanci pod nadzorem prokuratora, który zarządził wykonanie sekcji zwłok. Sprawę wyjaśniają częstochowscy śledczy" - informowali zaraz po zdarzeniu policjanci z Częstochowy.

Wstępnie informowano, że gdy kobieta znalazła się w kontenerze, jeszcze żyła. Śmieciarka zabrała ją wraz z odpadami na wysypisko. Jak informowały krajowe media, wstępne ustalenia wskazywały, że jej śmierć mogła nastąpić w wyniku działania urządzenia do prasowania śmieci.

Właśnie pojawiły się kolejne informacje. Znana jest tożsamość kobiety. To mieszkanka Wielkopolski. "W toku tego śledztwa ustalono tożsamość kobiety, której zwłoki ujawniono na wysypisku odpadów w miejscowości Sobuczyna koło Częstochowy. Na podstawie identyfikacyjnych badań DNA ustalono, że jest to 49-letnia mieszkanka miejscowości Turek, w województwie wielkopolskim. W dalszym ciągu w tej sprawie aktualne są wersje śledcze zakładające, że kobieta ta została pobita i wrzucona do kontenera na śmieci oraz druga wersja śledcza zakładająca, że kobieta ta z własnej woli znalazła się w tym kontenerze" - powiedział w rozmowie z Radiem Jura prok. Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Śledztwo w tej sprawie wiąż trwa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro