Reklama

Co z tą kostką ze Starego Rynku? Wiadomo, ile powróci na remontowany plac

Tu składana jest kostka | fot. Czytelnik
Tu składana jest kostka | fot. Czytelnik

Z interpelacją w tej sprawie wystąpił radny PiS Mateusz Rozmiarek.

- Zwracam się z uprzejmą prośbą o informację, gdzie dokładnie była/jest przechowywana kostka brukowa z przebudowywanej płyty Starego Rynku w Poznaniu, a także ile tej kostki (szacunkowo, proszę np. podać w %) zostanie wtórnie wykorzystane i powróci na płytę rynku, a ile zostanie niewykorzystane bądź przeznaczone na inny cel (w takim wypadku proszę o informacje, na jakie cele zostanie ona wykorzystana bądź kto będzie nią dysponował) - napisał w interpelacji do prezydenta miejski radny.

Odpowiedzi udzielił mu zastępca prezydenta Jędrzej Solarski. - Kostka ze Starego Rynku została zdemontowana i poddana selekcji. Kostkę podzielono na materiał najwyższej jakości, przewidziany do ponownego wbudowania w nawierzchnię Starego Rynku oraz pozostały materiał kamienny z przeznaczeniem do wykorzystania przy prowadzonych przez Miasto budowach i remontach. Szacuje się, że 32% kostki kamiennej rzędowej zostanie ponowne wykorzystane na płycie rynku - wyjaśnia.

Jak podawaliśmy już wcześniej, wyselekcjonowana kostka, która rzekomo "miała zostać sprzedana do Niemiec" (co miasto wielokrotnie dementowało), jest przechowywana na placu przy ulicy Pułaskiego. - Kostka nieprzewidziana do użycia na rynku została złożona w magazynie ZDM przy ul. Energetycznej - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro