Reklama
Reklama

Avenida nie dba o rowerzystów? "Stacja w opłakanym stanie"

fot. Patryk
fot. Patryk

Z prośbą o pomoc zwrócił się do nas rowerzysta.

Jak wyjaśnia Patryk, w rejonie centrum handlowego Avenida notorycznie brakuje miejsc do zaparkowania jednośladów - wszystkie są bowiem zajęte. Nie jest to jednak jedyny problem. Stacja rowerowa, która się tutaj znajduje, ma być w opłakanym stanie. - Duża naklejka z nazwą centrum handlowego nie świadczy dobrze o podejściu do klientów dojeżdżających rowerem do sklepów galerii i osób idących dalej na dworzec kolejowy - tak ważnego miejsca na mapie Poznania - tłumaczy Czytelnik epoznan.pl. - Problemem są także porzucone przypięte rowery, których stan jest adekwatny do stanu samej stacji - tą sprawą też należy uporządkować (może przez ustawienie regulaminu korzystania?) - proponuje.

Dyrekcja Avenidy szybko zabrała głos w tej sprawie. - Wraz z rozpoczęciem sezonu rowerowego przekazaliśmy już do działu technicznego prośbę o przeprowadzenie serwisu stacji rowerowych. Wszelkie uszkodzenia będą usuwane na bieżąco. Pragniemy również zaznaczyć, że za zagospodarowanie terenu, na którym stoją stojaki rowerowe, odpowiedzialny jest Zarząd Dróg Miejskich - odpowiada dyrekcja centrum handlowego.

Zapytaliśmy ZDM o to, czy planuje ustawienie większej liczby stojaków rowerowych przy obiekcie. Jak poinformowali nas drogowcy, postawienie tutaj dodatkowych stojaków jest planowane w ramach sieci punktów mikromobilności hop&go.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
46.44 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro