Reklama
Reklama

Fala włamań do mieszkań na Dębcu? "Czy ktoś coś z tym robi?"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik

O sprawie poinformowała nas Czytelniczka epoznan.pl.

- Czy mają Państwo jakieś informacje o fali włamań na Dębcu? Wczoraj ktoś się włamał do mieszkania w bloku na św. Szczepana, przedwczoraj na osiedlu Dębina. W zeszłym tygodniu na ul. Czechosłowackiej. Czy ktoś coś z tym zrobi? - dopytuje Czytelniczka.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Łukasz Paterski z poznańskiej policji nie potwierdza, by w ostatnim czasie w rejonie Dębca zgłaszano funkcjonariuszom włamania do mieszkań. - W czwartek mieliśmy natomiast zgłoszenie z ulicy Świętego Szczepana dotyczące uszkodzenia wkładki zamka w drzwiach do mieszkania. Prawdopodobnie ktoś próbował się dostać do środka, ale nieskutecznie - mówi. - Zostało to zakwalifikowane jako wykroczenie i policjanci zajmują się sprawą - dodaje. - Stricte włamań nam jednak w ostatnich tygodniach nie zgłaszano.

Apelujemy do mieszkańców, by każdy przypadek włamania zgłaszać funkcjonariuszom. Tylko wtedy sprawcy mogą zostać schwytani i ukarani.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
67.32 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro