Reklama
Reklama

Firma chce zamknąć zakład w Anglii. Produkcja ma się przenieść do Poznania

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Chodzi o firmę SKF.

Jak podają brytyjskie media, od ponad 100 lat w podlondyńskim Luton działa fabryka SKF zatrudniająca 300 osób. Zajmuje się produkcją łożysk. SKF ma swoją fabrykę również w Poznaniu i to właśnie do naszego miasta ma się w najbliższym czasie przenieść produkcja z Luton.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Zgodnie z planami brytyjskiego oddziału, kolejne miesiące mają przynosić zmniejszenie zatrudnienia, a ostateczne zamknięcie ma nastąpić pod koniec 2024 roku. Wewnętrzne analizy wykazały, że pozostanie konkurencyjnym na rynku ma umożliwić przeniesienie produkcji do Poznania, który ma być najbardziej optymalnym wyborem.

Wiadomo, że dla społeczności Luton zamknięcie zakładu to spory cios - pracę straci kilkaset osób. Na ten moment nie wiadomo, czy dla poznańskiego zakładu zmiana oznacza zwiększenie zatrudnienia. Dziś poznański zakład zatrudnia kilkaset osób.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro