Reklama
Reklama

Robi się cieplej, wraca problem głośnych imprez nad Maltą. "Jesteśmy bezwolnymi uczestnikami koncertu"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. bbolender / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. bbolender / pixabay.com

W tym tygodniu odbyły się dwie.

- Rozpoczął się sezon głośnej muzyki z okolic Polany Harcerza i toru Malta, która stanowi dyskomfort dla okolicznych mieszkańców - napisał do nas Czytelnik epoznan.pl, Grzegorz. - We wtorek, po raz kolejny, mieszkańcy ulicy Wagi byli bezwolnymi uczestnikami koncertu i doświadczyli głośnej muzyki, która uniemożliwiała wieczorny wypoczynek po godz. 22.00. Dlaczego nie ma kontroli przestrzegania obowiązujących regulacji w omawianym zakresie? Gdyby to byli okoliczni sąsiedzi, po zgłoszeniu zakłócenia ciszy nocnej natychmiast byłaby możliwość zgłoszenia do Straży Miejskiej, Policji. Egzekucja wyciszenia praktycznie natychmiastowa + ewentualne inne konsekwencje za zakłócanie ciszy nocnej. A jak jest w przypadku koncertu na Polanie Harcerza i okolic toru Malta Poznań? Proszę o monitorowanie i nadzór nad poruszanym problemem, który co rocznie się powtarza. Na Starym Rynku, wg mojej wiedzy, po godz. 22.00, problem został dla mieszkańców okolicznych ulic złagodzony - zaznacza.

Rzeczywiście, problem głośnych imprez odbywających się w rejonie Polany Harcerza i pola piknikowego powraca każdego roku jak bumerang. Imprezy plenerowe są tu organizowane w okresie wiosenno-letnim, a więc wtedy, gdy jest pogoda. Przed mieszkańcami okolicy na pewno jeszcze sporo koncertów w tym roku. Kolejny odbył się w czwartkowy wieczór.

O hałasie znad Malty pisaliśmy w ubiegłych latach wielokrotnie. Bywało, że generowała go impreza organizowana na terenie POSiR, a wówczas "organizatora poinformowano, że w przyszłości konieczne będzie skrócenie godzin emitowania muzyki oraz znaczne jej przyciszenie po godzinie 22:00. POSiR dołoży również wszelkich starań, aby do zdarzeń, negatywnie wpływających na komfort mieszkańców, już nie dochodziło" - tłumaczył zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski rok temu.

Każdego roku w okresie od czerwca do września na terenach nadwarciańskich oraz nad Maltą pojawiają się też dodatkowe patrole Straży Miejskiej. - Mają one na celu egzekwowanie przestrzegania tzw. uchwały hałasowej. Dodatkowo przeprowadzono rozmowę z przedstawicielem firmy Malta Imprezy sp. z o.o., która wynajmuje pole piknikowe zlokalizowane na Malcie w pobliżu Kopca Wolności, proponując wprowadzenie do umów zawieranych z podmiotami wynajmującymi zapisu o przestrzeganiu ww. uchwały - dodał Solarski.

I w tym roku będziemy przyglądać się sprawie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
51.64 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro