Reklama
Reklama

Ciężarna kobieta zatrąbiła na kierowcę, który wciskał się na jej pas. Mężczyzna zajechał jej drogę i...

fot. Kadr z filmu "Bandyta z kamerą" YouTube
fot. Kadr z filmu "Bandyta z kamerą" YouTube

Do zdarzenia doszło w czwartek na Rondzie Śródka.

Czytelnik epoznan.pl napisał w liście do redakcji - Może warto wspomnieć o takim zachowaniu i je piętnować? Do listu dołączony był link do filmu opublikowanego przez kanał o nazwie "Bandyta za kamerą".

Na filmie widać, jak kierowca samochodu marki BMW wjeżdżając z Wyszyńskiego na rondo Śródka z pasa nakazującego jazdę prosto, próbuje na siłę skręcić w ulicę Jana Pawła II. Kobieta w 8 miesiącu ciąży zatrąbiła gdy kierowca BMW zajechał jej drogę. Mówił że on tak zawsze skręca i że on może skręcać i ze ona powinna go przepuścić - opisuje "Bandyta z kamerą"

Mężczyzna nie tylko zajechał kobiecie drogę, ale również wstrzymał ruch zaraz przy samej sygnalizacji świetlnej. Pozostawił auto i ruszył do samochodu kobiety, która wcześniej zatrąbiła na niego. Zrobił to tylko po to, żeby w niegrzeczny sposób zakomunikować jej, że powinna go wpuścić na swój pas, choć to on złamał przepisy.

Specjaliści portalu prawooruchudrogowym.pl podpowiadają - Za zmianę kierunku jazdy lub pasa ruchu w miejscu niedozwolonym można otrzymać mandat w wysokości nawet 400 zł, a także 5 punktów karnych. Dokładne kary za tego typu przewinienia precyzuje taryfikator mandatów.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro