Reklama
Reklama

Dziupla samochodowa na terenie posesji. "Demontowali BMW"

fot. KPP Krotoszyn
fot. KPP Krotoszyn

Zarzuty usłyszały dwie osoby.

Do kradzieży pojazdu marki BMW doszło w nocy z 26 maja br. w miejscowości Kobylin. W miniony piątek od wczesnych godzin rannych krotoszyńscy kryminalni obserwowali jedną z posesji w powiecie ostrowskim, ponieważ jak podejrzewali, w tym miejscu mógł być ukryty pojazd.

"Późnym popołudniem zaciekawiły ich odgłosy dochodzące z posesji, przypominały one odgłosy demontowania samochodu, dlatego postanowili natychmiast dostać się do pomieszczeń znajdujących się na posesji. Nareszcie po wielu godzinach nastąpił przełom w sprawie . Wewnątrz posesji zastali dwóch mężczyzn, którzy demontowali pojazd marki BMW (skradziony w Kobylinie). Ponadto ujawnili pojazd marki Fiat. Po jego sprawdzeniu okazało się, że posiadał on wycięte numery VIN. Pojazdy odzyskano i zabezpieczono" - relacjonuje st. asp. Paulina Potarzycka z krotoszyńskiej policji.

Do sprawy zatrzymano 4 osoby. Po przesłuchaniu dwie z nich zostały zwolnione natomiast zarzuty usłyszała pozostała dwójka - 35-letnia kobieta i 36-letni mężczyzna.

"Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do zatrzymanej kobiety policjanci ujawnili woreczek z 49 szt. tabletek ecstasy, natomiast podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do mężczyzny ujawnili woreczek z substancją białego proszku około 10 g"- dodaje rzeczniczka.

Wobec podejrzanych zastosowano dozór policyjny. Kobiecie i mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
6.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro