Reklama
Reklama

Jajka są wycofywane ze sklepów i trafią do utylizacji. Masz je w domu?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Couleur z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Couleur z Pixabay

GIS ostrzega.

"Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono obecność pałeczek Salmonella Enteritidis na powierzchni skorupek Jaj Królewskich określonych poniżej (opakowania po 10 sztuk). Inspekcja Weterynaryjna poinformowała, że jaja konsumpcyjne w opakowaniach po 6 sztuk pochodziły z tej samej fermy oraz zostały zniesione w tym samym terminie" - informuje GIS.

"Spożycie produktu bez właściwej obróbki termicznej lub możliwe przeniesienie bakterii z jaj na inne powierzchnie, może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy" - dodaje.

Szczegóły dotyczące produktu:
Produkt:
Jaja Królewskie klasa A, klasa wagowa60 g; jaja różnej wielkości
Mazowieckie Jaja klasa A, 6 świeżych jaj, klasa wagowa 50 g, jaja różnej wielkości
Najlepiej spożyć przed: 18.06.2023
Kod na skorupkach jaj: 3PL14371391
Producent: Firma Handlowa "KOKO" Zakład Pakowania Jaj Grzegorz Jabłoński Straszewy 28, 09-304 Lubowidz, weterynaryjny numer identyfikacyjny 14375909

Jak przekazano, właściciel Zakładu Pakowania Jaj "KOKO", prowadzi wycofanie wyrobu niezgodnego (Jaja Królewskie opakowanie 10szt., Mazowieckie Jaja opakowanie 6szt.) z rynku - jaja zostaną następnie przekazane do utylizacji.

"Inspekcja Weterynaryjna prowadzi postępowanie wyjaśniające. Stwierdzono błędy w znakowaniu kwestionowanych jaj - biorąc pod uwagę datę zniesienia jaj ich data minimalnej trwałości powinna być ustalona na dzień 10.06.2023, a właściwy kod na skorupkach to 3PL14371311" - informuje GIS.

"Nie należy spożywać partii jaj określonej w tym ostrzeżeniu, szczególnie na surowo, z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami" -dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro