Reklama
Reklama

Ta firma zatrudnia 2700 pracowników w 90 krajach. Teraz w Poznaniu otworzyła swoje biuro

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Początkowo pracę znajdzie tu ok. 50 osób, ale Sennheiser planuje zwiększyć zatrudnienie jeszcze w tym roku.

Niemiecki producent sprzętu audio otworzył w stolicy Wielkopolski centrum usług wspólnych. W biurze Sennheisera mieszczącym się w Andersia Tower będą obsługiwane procesy związane z finansami, księgowością oraz administracyjno-rekrutacyjne. "Będzie się tam mieściło również biuro wsparcia klienta. Początkowo zatrudnienie znajdzie tu ok. 50 osób, ale firma już prognozuje jego wzrost do końca tego roku" - informują miejscy urzędnicy.

"Bardzo się cieszę, że tak znana marka jak Sennheiser podjęła decyzję o otwarciu swojego biura w Poznaniu. Stolica Wielkopolski jest dużym ośrodkiem akademickim ze świetnie wykwalifikowaną kadrą. Dlatego jestem przekonany, że firma znajdzie w naszym mieście świetne warunki do rozwoju swojej działalności. To także dobra wiadomość dla poznaniaków, którzy zyskają nowe miejsca pracy
" - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta.

Sennheiser wybrał Poznań na siedzibę swojego biura także ze względu na dogodne położenie miasta oraz wsparcie lokalnych władz.

"Nowoczesne usługi dla biznesu to prężnie rozwijający się w Poznaniu sektor. Tylko w latach 2017-2022 liczba firm, które zdecydowały się ulokować w stolicy Wielkopolski biura wzrosła z 90 do blisko 150, a liczba pracowników zwiększyła się z 15 tys. do ponad 25 tys." - komentują miejscy urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
6.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro