Reklama
Reklama

Ta firma zatrudnia 2700 pracowników w 90 krajach. Teraz w Poznaniu otworzyła swoje biuro

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Początkowo pracę znajdzie tu ok. 50 osób, ale Sennheiser planuje zwiększyć zatrudnienie jeszcze w tym roku.

Niemiecki producent sprzętu audio otworzył w stolicy Wielkopolski centrum usług wspólnych. W biurze Sennheisera mieszczącym się w Andersia Tower będą obsługiwane procesy związane z finansami, księgowością oraz administracyjno-rekrutacyjne. "Będzie się tam mieściło również biuro wsparcia klienta. Początkowo zatrudnienie znajdzie tu ok. 50 osób, ale firma już prognozuje jego wzrost do końca tego roku" - informują miejscy urzędnicy.

"Bardzo się cieszę, że tak znana marka jak Sennheiser podjęła decyzję o otwarciu swojego biura w Poznaniu. Stolica Wielkopolski jest dużym ośrodkiem akademickim ze świetnie wykwalifikowaną kadrą. Dlatego jestem przekonany, że firma znajdzie w naszym mieście świetne warunki do rozwoju swojej działalności. To także dobra wiadomość dla poznaniaków, którzy zyskają nowe miejsca pracy
" - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Sennheiser wybrał Poznań na siedzibę swojego biura także ze względu na dogodne położenie miasta oraz wsparcie lokalnych władz.

"Nowoczesne usługi dla biznesu to prężnie rozwijający się w Poznaniu sektor. Tylko w latach 2017-2022 liczba firm, które zdecydowały się ulokować w stolicy Wielkopolski biura wzrosła z 90 do blisko 150, a liczba pracowników zwiększyła się z 15 tys. do ponad 25 tys." - komentują miejscy urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
8.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro