Reklama
Reklama

Wojewoda przyznał specjalne odznaczenia dla poznaniaków

Zaszczytne wyróżnienia przyznane zostało w piątek poznaniakom. Pięćdziesięciu działaczy społecznych i zawodowych otrzymało specjalne odznaczenia przyznawane przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

W piątek wojewoda wielkopolski przekazał, przyznane przez prezydenta Kaczyńskiego, odznaczenia za działalność społeczną i zawodową. Jedną z wyróżnionych była Pani Jadwiga Sadowska - Nyga, która od ponad pięćdziesięciu lat opiekuje się zabytkowym cmentarzem przy ul. Spokojnej na poznańskim Dębcu. W piątek odebrała z rąk wojewody wielkopolskiego przyznany przez prezydenta Kaczyńskiego Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej.

Pani Jadwiga przez ostatnie 50 lat odwiedzała zapomniane groby zabytkowego cmentarza przy ulicy Samotnej. I odwiedza je do dziś mimo sędziwego wieku i pogarszającego się stanu zdrowia. Co więcej, nie widzi w tym nic dziwnego.

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczał w piątek tez Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi tym Wielkopolanom, którzy najprężniej działają na rzecz społeczeństwa. Wśród wyróżnionych byli miedzy innymi członkowie Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego, Związków Inwalidów Wojennych i nauczyciele.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
4.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro