Reklama
Reklama

W środę mamy ostatnią szansę, by odwiedzić pływalnię krytą Chwiałka

fot. POSiR
fot. POSiR

Od czwartku rozpocznie się przerwa technologiczna. Natomiast od soboty ruszają miejskie kąpieliska.

W środę 31 maja ostatni raz w tym sezonie można skorzystać z pływalni krytej na Chwiałce. Na basenach wewnętrznych rozpoczyna się przerwa technologiczna, która potrwa do września. "Pływalnia Miejska Chwiałka szykuje się do otwarcia basenów odkrytych. By móc je uruchomić, trzeba przepompować wodę z niecek krytych do tych znajdujących się pod chmurką. Datę otwarcia pływalni letniej na Chwiałce Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji podadzą po przeprowadzeniu uzdatnienia wody i uzyskaniu wyników badań. W najbliższym czasie poinformujemy również o starcie sezonu na pływalni letniej Kasprowicza" - informuje Filip Borowiak , rzecznik POSiR..

Najwcześniej z kąpieli będzie można w tym roku skorzystać na kąpieliskach miejskich, które startują w sobotę 3 czerwca. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zorganizują je nad Rusałką, Jeziorem Strzeszyńskim oraz Jeziorem Kierskim, które jako jedyne w Poznaniu posiada aż dwa kąpieliska (Plaża Smocza - Krzyżowniki oraz Plaża Parkowa w Kiekrzu).

"Kąpieliska będą funkcjonowały od godziny 10:00 do godziny 18:00. W tym czasie będą strzeżone jednocześnie przez minimum dwóch, a w Kiekrzu trzech ratowników. Podczas obecności ratowników należy zwrócić uwagę na kolor flagi wywieszonej przy kąpielisku. Biała flaga oznacza, że kąpiel jest dozwolona, a czerwona informuje o zakazie kąpieli" - zapowiada rzecznik POSiR.

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przypominają o przestrzeganiu pozostałych zasad wynikających z regulaminów kąpielisk. "Należy między innymi respektować ostrzeżenia i polecenia ratowników, nie pozostawiać dzieci do lat 10 bez opieki. Służby ratownicze apelują, by po spożyciu alkoholu nie wchodzić do wody. Przy kąpieliskach zabronione jest również grillowanie, można jednak korzystać ze zlokalizowanych w pobliżu punktów gastronomicznych. Dodatkowo na Strzeszynku i nad Rusałką do dyspozycji poznaniaków będą specjalne bezpłatne strefy grillowe, a w Kiekrzu miejsce na rozpalenie ogniska" - dodaje.

Każdorazowo przed sezonem badania wody pod kątem bezpieczeństwa osób kąpiących się wykonuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. W trakcie sezonu co kilka tygodni wodę badać będzie również organizator kąpielisk, czyli Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. "W przypadku wykazania nieprawidłowości i zagrożenia zdrowia, będą podejmowane interwencje, a kąpieliska zamykane na podstawie decyzji służb sanitarno-epidemiologicznych" - dodaje Borowiak.

"W upalne dni nad poznańskimi jeziorami będzie można korzystać nie tylko z kąpieli wodnej i słonecznej, ale również z infrastruktury rekreacyjnej. Do dyspozycji mieszkańców są między innymi wypożyczalnie sprzętu wodnego, boiska sportowe i place zabaw
"- kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro