Reklama
Reklama

Kradzież portfela ze sporą gotówką na stacji benzynowej. 31-latek "już trochę wydał na zakupy"

fot. KPP Śrem
fot. KPP Śrem

Sprawa szybko została rozwiązana.

W poniedziałek policjanci ze Śremu zostali powiadomieni o kradzieży portfela, w którym było: 6 tys. złotych, karty bankomatowe i dokumenty. Sytuacja miała miejsce na jednej ze stacji paliw.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy wspólnie z mundurowymi z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego bardzo szybko wpadli na trop złodzieja. "Okazał się nim 31-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Już następnego dnia, kryminalni udali się na teren powiatu gostyńskiego, gdzie zatrzymali sprawcę kradzieży i odzyskali większość skradzionej gotówki, która wróci do właściciela" - relacjonuje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy policji w Śremie.

"Z ustaleń policjantów wynika, że 29 maja mieszkaniec gminy Dolsk, będąc na stacji paliw, udał się do toalety i na chwilkę odłożył portfel na umywalkę. Wychodząc z toalety, zapomniał o portfelu, który z kolei zauważył 31-latek. Mieszkaniec powiatu gostyńskiego przyznał, że kiedy wszedł do toalety i zobaczył portfel, to zajrzał do niego, zobaczył sporo gotówki i chciał zawołać kogoś z obsługi stacji. Jednak rozmyślił się i portfel schował do kieszeni. Kiedy wyjechał autem ze stacji, to portfel wyrzucił gdzieś na poboczu, ale wcześniej wyciągnął z niego pieniądze, z których już trochę wydał na zakupy" - dodaje.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
12℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
14.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro