Reklama
Reklama

W tym roku pobiegną między innymi dla Marty z Poznania. Dziś ostatnia szansa, by się zapisać!

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Maciej Kopiński
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Maciej Kopiński

Tegoroczny Poland Business Run odbędzie się 3 września.

W tym roku tradycyjny bieg Poland Business Run odbędzie się w Krakowie. Tu zapisy zostały już zakończone , ale jeszcze tylko dziś można dołączyć do sztafety w formule wirtualnej. To opcja, która pozwala na wybór własnej trasy i bieg w dowolnym miejscu, gdziekolwiek będziemy w dniu wydarzenia. Do godziny 23:59, 31 maja można dołączyć do wirtualnej rywalizacji.

Poprzez udział w zawodach biegacze z firm i korporacji, m.in. z Wielkopolski, pomogą osobom po mastektomii i z niepełnosprawnościami narządów ruchu.

"Bieg ma formułę 5x4 km. Pięciu biegaczy łączy się w zespół, integruje, świetnie bawi i przy okazji pomaga innym. Jednocześnie dystans zawodów, czyli 4 km dla jednego zawodnika, jest przyjazny nawet dla osób, które na co dzień nie biegają. Zawsze powtarzamy, że w tych zawodach tak naprawdę nie chodzi o wynik na mecie, ale o szczytny cel. Niezdecydowanym przypominam, że zapisy dobiegają końca, więc to ostatnia szansa, by zarejestrować swoją sztafetę" - mówi Marta Hernik, dyrektor zarządzająca w Fundacji Poland Business Run.

W opcji wirtualnej biegacze sami wybierają trasę, którą mogą przebiec, przejść czy przemaszerować z kijkami nordic walking. Poznaniacy swoje 4 km mogą pokonać np. nad Maltą, wzdłuż Warty, w Parku Cytadela czy Lasku Marcelińskim. Uzyskany czas wystarczy zarejestrować za pomocą aplikacji z funkcją GPS, a wyniki przesłać przez stronę organizatora.

Do startu w Poland Business Run uczestników niezmiennie od lat zagrzewa hasło: Pobiegniesz - pomożesz! W tym roku wsparcie otrzyma m.in. Marta, 45-latka z Poznania, żona i mama dwóch córek. "Jest po radykalnej mastektomii oraz po limfadenektomii węzłów chłonnych prawej ręki w związku z leczeniem nowotworu. Stara się być aktywna, ćwiczy, spaceruje i uprawia nordic walking. Marzy o tym, że znowu będzie mogła jeździć rowerem, na łyżwach, chce nauczyć się jeździć na nartach. W realizacji tych marzeń pomoże specjalistyczna rehabilitacja po mastektomii" - informują organizatorzy.

"Wsparcie fundacji pomoże mi w powrocie do pełnej sprawności prawej ręki. Ponieważ jestem osobą praworęczną, dobra rehabilitacja i możliwie szeroki zakres funkcjonowania prawej ręki są dla mnie bardzo ważne, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym" - komentuje Marta, beneficjentka Poland Business Run 2023, która dzięki biegaczom weźmie udział w turnusie rehabilitacyjnym dla kobiet po mastektomii. "Sam wyjazd w gronie osób zmagających się z podobnymi problemami zdrowotnymi będzie miał dla mnie wartość terapeutyczną" - dodaje.


Rejestracja sztafet odbywa się poprzez stronę organizatora.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
12℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
16.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro