Reklama
Reklama

Inwestycja na południu Poznania. Od czwartku jedna z ulic będzie 'bez przejazdu'

archiwum | fot. PIM
archiwum | fot. PIM

Trwa przebudowa ulicy Pokrzywno.

W związku z postępem prac 1 czerwca zmieni się organizacja ruchu w rejonie inwestycji.
"W rejonie skrzyżowania z ul. Sanocką prace przeniosą się na drugą stronę ul. Pokrzywno, na której zostanie utrzymany ruch wahadłowy. Niemożliwy będzie wlot z ul. Pokrzywno w ul. Sanocką, która od czwartku będzie ulicą bez przejazdu. Dojazd do niej zapewni objazd poprowadzony ulicami Torową i Krzywoustego" - informują urzędnicy PIM. "Lokalizacja przystanków autobusowych zlokalizowanych na ul. Pokrzywno w rejonie skrzyżowania z ul. Sanocką zostanie nieznacznie przesunięta na północ. Kierowcy zmierzający z ul. Sanockiej do centrum będą mogli poruszać się drogą równoległą do ul. Krzywoustego, a za węzłem Krzesiny równoległą do Autostrady Wolności do ul. Pokrzywno i dalej ul. Torową, pod ul. Krzywoustego do ronda Szczepankowo" - dodają.

Jak przekazano, ruch wahadłowy zostanie utrzymany również na odcinku ul. Pokrzywno po północnej stronie skrzyżowania z ulicami Dębicką i Strzyżowską, na którym prace przeniosą się na drugą stronę ulicy. Natomiast przystanki autobusowe zlokalizowane w tym rejonie zostaną przeniesione na odcinek ul. Pokrzywno leżący na południe od tego skrzyżowania.

Są też zapewniania, że na obu odcinkach, na których będzie obowiązywał ruch wahadłowy możliwy będzie dojazd do leżących przy nich posesji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
12℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
14.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro