Reklama

Poznańska restauracja jedną z najlepszych w Europie! Wyróżniona przez brytyjski dziennik

fot. Concordia Design
fot. Concordia Design

Chodzi o Concordia Taste.

To jedyny lokal z całej Polski, który otrzymał wyróżnienie od brytyjskiego dziennika "The Guardian". Pozostałe podia zostały zdominowane przez Włochów, Francuzów i Hiszpanów.

Brytyjski dziennik stworzył w 2020 roku przewodnik po najciekawszych miejscach w Europie, wtedy to warszawska kawiarnia została wyróżniona oraz warszawskie Powiśle, jako jedno z ciekawszych miejsc do zwiedzania.

Tym razem redaktorzy uznanego medium docenili restaurację ze stolicy Wielkopolski. To zaskakujący wybór, wielu krytyków kulinarnych zazwyczaj docenia i wyróżnia przede wszystkim lokale warszawskie, krakowskie czy wrocławskie. Poznań do tej pory bywał przez nich pomijany. Decyzja "Guardiana" to mocny sygnał wsparcia dla kulinarnych aspiracji Poznania - informuje "Rzeczpospolita".

W tym roku przewodnik brytyjskiego dziennika docenił tylko jedną restaurację z Polski, jest to wyżej wspomniana Concordia Taste. Dziennikarz Guardiana zachwycił się ciekawie skomponowanymi potrawami. Szczególnie do gustu przypadły mu tak zaskakujące dania jak marynowane orzechy włoskie, zupa z podwędzanych ziemniaków, lody pigwowe z octem z czarnego bzu czy majonez truflowy z chipsami z grzybów - podaje Rzeczpospolita.

Dziennikarz przyznał, że już na samą myśl o tych potrawach zaczyna się ślinić. W jego ocenie Poznań ma szansę stać się kulinarną stolicą Polski.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro