Reklama
Reklama

Relacja z targów Modernlog - automatyzacja gospodarki magazynowej w halach namiotowych Pol-Planu

Kolejna edycja Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG odbywa się w Poznaniu. Tajniki automatyzacji gospodarki magazynowej zdradzają Prezes firmy Pol-Plan Benedykt Bródka oraz Łukasz Mikołajczak z Wydawnictwa Medialog.

Interesującym punktem w programie targów są pokazy procesów logistycznych - automatyzacji gospodarki magazynowej w strefie In4Log zorganizowanej przez wydawnictwo Medialog specjalizujące się w tematyce logistyki i magazynowania, wydające takie periodyki jak Kaizen, Top Logistyk i Magazynowanie i Dystrybucja. Dla publiczności interesujące są nie tylko autonomiczne roboty transportowe przewożące palety, ale całość rozwiązań automatyzujących gospodarkę magazynową w hali namiotowej Pol-Planu, która może realnie powstać w kilka dni za ułamek kosztów tradycyjnie budowanej hali. Stęszewska firma Pol-Plan należy do czołówki europejskich producentów wieloletnich hal namiotowych o konstrukcji aluminiowej, które w wielu zastosowaniach mogą być alternatywą dla tradycyjnie budowanych hal magazynowych i przemysłowych.


Coraz więcej klientów przekonuje się do zalet hal namiotowych, które zazwyczaj kojarzone są z obiektami tymczasowymi. Jest to całkowicie zgodne z prawdą, jednak ta sama konstrukcja z lekkich i wytrzymałych profili aluminiowych może być zaprojektowana na dekady użytkowania (nawet na 50 lat na rynku niemieckim) i tak jak tradycyjnie budowane hale może być dostosowana do lokalnych obciążeń wiatrowych i śnieżnych (nawet do 300kg/m2).
Hale namiotowe Pol-Planu w wersji izolowanej mają poszycie ścian z płyty warstwowej z rdzeniem PUR (60 -120mm), dach pompowany lub podsufitkę THERMO, która jest najnowszym rozwiązaniem Pol-Planu w kwestii izolacji dachów hal namiotowych i mogą mieć do 60 metrów rozpiętości (z wewnętrznymi filarami). Hala tego typu w żaden sposób nie przypomina namiotu i może być wyposażona w doki załadunkowe dla TIRów, okna, drzwi, bramy przesuwne, orynnowanie, systemy wentylacji i ogrzewania. Halę można zainstalować na wyrównanej nawierzchni np. kostce brukowej lub asfalcie, w zależności od obciążeń stosując stopy fundamentowe pod główne filary lub betonowe fundamenty. Dach pompowany jest rozwiązaniem, w którym izolację tworzy warstwa powietrza wpompowana pomiędzy membrany z PCV i wymaga stosowania pompy do podtrzymywania ciśnienia, a jego dodatkową zaletą jest ułatwione, samoistne zsuwanie się zalegającego śniegu.
Klienci świadomi zalet hal namiotowych, są w stanie znacząco skrócić czas zwrotu poniesionych nakładów na budowę magazynu czy hali przemysłowej, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć np. na automatyzację gospodarki magazynowej.
Tak postąpił stęszewski producent komponentów i akcesoriów do mebli SAS, który dostosowując się do wymań klientów zautomatyzował proces kompletowania zamówień w postaci płyt do produkcji mebli na zamówienie, instalując podnośniki podciśnieniowe w centrach logistycznych na terenie całego kraju. Podnośniki pracują w izolowanych halach namiotowych Pol-Planu. Hale powstały w błyskawicznym tempie i przy bardzo atrakcyjnych kosztach co pozwoliło na inwestycję w automatyzację magazynów. Inna wielkopolska firma Mark-John ulokowała w izolowanej hali namiotowej Pol-Planu maszyny CNC do produkcji części zamiennych. Po roku użytkowania hali zapadła decyzja o jej rozbudowie. Tutaj warto zwrócić uwagę na kolejną zaletę hal namiotowych - łatwą rozbudowę, co wynika z modułowej konstrukcji. Dzięki wolnej przestrzeni przed halą o wymiarach (24x30x4,5m) możliwe było dodanie kolejnych 5 segmentów. W pięć dni hala została rozbudowana do rozmiarów 24x30x4,5m i to bez zakłócania pracy wewnątrz hali i blokowania przejazdu wózków widłowych na zewnątrz hali. Pol-Plan stawia rocznie setki hal w Polsce i Europie, które budowane są zgodnie z obowiązującymi normami, spełniając wszelkie wymogi bezpieczeństwa.

Warto poznać potencjał zastosowań hal namiotowych odwiedzając w dniach 30.05 - 02.06 stoisko Pol-Planu (hala nr 6, stoisko nr 34 - strefa In4log). Pokazy procesów logistycznych odbywają się co godzinę.
Więcej informacji na stronie producenta: www.pol-plan.com.pl

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
12℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
14.02 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro