Reklama
Reklama

Dostaniesz loda za każdego pluszaka. Poznańska kawiarnia zainicjowała nietypową akcję

fot. Jacek Jaśkowiak/Facebook
fot. Jacek Jaśkowiak/Facebook

Chodzi o "Kawiarnię Kociak" mieszczącą się w Poznaniu przy ul. Święty Marcin.

Legendarna kawiarnia upadła w czasach pandemii. Nowy manager kawiarni robił wszystko, żeby bar znowu otworzył się, otworzono nawet zbiórkę na remont kawiarni. W końcu udało się odtworzyć dawnego "Kociaka", który cieszy się dużą popularnością wśród pozanniaków.

Kawiarnia ogłosiła we wtorek w mediach społecznościowych nietypową akcję - Akcja miś za loda dla Dzieci z Domów Dziecka. Wspólnie wywołajmy uśmiech u setek Dzieci z poznańskich Domów Dziecka. 1 czerwca czyli Dzień Dziecka już wkrótce. Są dzieci, które w tym dniu nie zawsze mogą liczyć na wspólne wyjście z rodzicami na lody, pizzę czy do zoo. Tak bardzo liczę, że wspólnymi siłami możemy zrobić wielu dzieciom prawdziwy Dzień Dziecka - czytamy w mediach społecznościowych na stronie "Kawiarni Kociak".

Akcja trwa we wtorek od godziny 15:00 i polega na tym, że każdy kto przyniesie do Kociaka pluszowego misia, otrzyma w zamian loda. Kawiarnia napiwki z całego dnia przekaże na zakup nowej konsoli do gier dla dzieci.

Do akcji dołączył prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, która jako jeden z pierwszych poznaniaków oddał misia za loda.

Gratuluję świetnej akcji i tak szczytnego celu! - podsumował Jacek Jaśkowiak w mediach społecznościowych.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro