Reklama
Reklama

Z ponad 4 promilami jeździła po osiedlu. "Wpadła po raz czwarty"

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Kluczyki od auta zabrał jej świadek zdarzenia.

O sytuacji informuje portal Kalisz24.pl. Policjanci w poniedziałek odebrali zgłoszenie o obywatelskim zatrzymaniu kobiety na osiedlu Wzgórza Kalisza. Podejrzewano, że może być pod wpływem alkoholu, o czym miał świadczyć jej styl jazdy - "wjeżdżała na chodnik i niemal nie potrąciła dziecka na rowerze".

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Na miejsce wezwano policję. "Przeprowadzone badanie potwierdziło, że 54-letnia kobieta wsiadła za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Kobieta miała w organizmie ponad 4 promile alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara wysokiej grzywny a nawet 2 lat pozbawienia wolności" - informuje portal Kalisz24 INFO podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy policji w Kaliszu.

Według ustaleń dziennikarzy portalu, kobieta czwarty raz wpadła na jeździe pod wpływem alkoholu. "Kobieta miała zatrzymane prawo jazdy, jednak wobec niej Sąd nie orzekł jeszcze zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych" - czytamy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
27.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro