Reklama
Reklama

Zmienia się cennik na parkingach Park@Go. Gdzie zapłacimy najwięcej?

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Zmiany zostaną wprowadzone od 1 czerwca.

Parkingi Park@Go są integralnym elementem stref płatnego parkowania (SPP). Ich zadaniem, podobnie jak SPP, jest ograniczenie liczby samochodów poruszających się po ulicach centrum miasta w poszukiwaniu wolnego miejsca postojowego. Do tej pory za godzinę parkowania w takim miejscu musieliśmy zapłacić 3 złote.

"Przeznaczone są głównie dla osób, które do śródmieścia dojeżdżają spoza miasta lub z peryferyjnych dzielnic. Zlokalizowane są w pobliżu wielu urzędów, biur, sklepów i punktów usługowych. Kierowcy mogą zaparkować auto na czas załatwiania spraw w centrum i dalej poruszać się pieszo. Eliminuje to konieczność ciągłego poszukiwania miejsca parkingowego w okolicy kolejnych odwiedzanych miejsc" - przypomina Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

"Parkować można w systemie godzinowym lub wykupić miesięczny abonament. Od 1 czerwca stawki ulegną zmianie i będą zależeć od lokalizacji danego obiektu. Wyniosą od 3 do maksymalnie 5 zł za godzinę oraz od 160 do 330 zł za miesięczny abonament" - dodaje.

Najwięcej za godzinę parkowania kierowcy zapłacą na parkingu zlokalizowanym niedaleko Starego Rynku - P&G Chwaliszewo (330 / mies.) oraz na ulicy Poznańskiej (280 / mies.) - 5 zł. "Cena ta jednak nadal będzie konkurencyjna wobec stawki za godzinę parkowania przy ulicy w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania (7 zł). Taką samą cenę trzeba będzie uiścić za postój na parkingu przy ul. Poznańskiej" -podkreśla rzeczniczka.

Najtaniej będzie można zaparkować na P&G Cytadela - 3 zł/godzina ( 160 zł / mies.) oraz P&G Dolna Wilda 2 (280 zł/ mies.), Park Jana Pawła II (220 zł/ mies.), Reymonta - 3,5 zł/godzina (220 zł mies.).

Na pozostałych parkingach zapłacimy 4 złote za godzinę i 280 złotych za miesiąc.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro