Reklama
Reklama

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Poznań będzie mógł "poszczycić się" największym obiektem tego typu w kraju

fot. Teatr Muzyczny w Poznaniu
fot. Teatr Muzyczny w Poznaniu

Chodzi o budynek Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Już oficjalnie Teatr Muzyczny w Poznaniu ogłasza przetarg na generalnego wykonawcę swojej siedziby. W poniedziałek została zainicjowana procedura przetargowa.

Tę radosną wiadomość ogłosiliśmy dziś na konferencji prasowej, która odbyła się w miejscu, w którym stanie budynek Teatru, na rogu ulic Św. Marcin i Skośnej - powiadomił Teatr Muzyczny w Poznaniu.

Będzie to największy w kraju obiekt tego typu z widownią na blisko 1200 osób i nowoczesną sceną - zapewnia Jacek Jaśkowiak i dodaje - To także pierwszy w powojennej historii stolicy Wielkopolski teatr wybudowany od podstaw. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już w 2026 roku Miasto Poznań będzie mogło się poszczycić jednym z najnowocześniejszych teatrów muzycznych w Europie i największym w Polsce.

Obiekt ma mieć łącznie 28 tysięcy metrów kwadratowych. Sala główna ma pozwolić na realizację spektakli z większym rozmachem, między innymi dzięki szybkim, dwupoziomowym zapadniom, głębokim kulisom i obrotowej scenie. Natomiast mniejsze wydarzenia będą według planu odbywały się w sali kameralnej na ponad 300 miejsc. Mają również powstać ogromne zaplecze z pomieszczeniami niezbędnymi do przygotowania się aktorów do spektaklu.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro