Reklama
Reklama

Dwa wypadki na A2 pod Poznaniem. Kierowcy stoją w kilkunastokilometrowych korkach

fot. Mikołaj
fot. Mikołaj

Wstępnie poinformowano o kilku osobach poszkodowanych.

Jak przekazuje dyżurny Punktu Informacji Drogowej GDDKiA, do zdarzenia doszło na 160 km autostrady A2, pomiędzy węzłami Luboń a Komorniki. "Zablokowane są dwa pasy ruchu w kierunku Świecka" - relacjonuje. "Przejazd odbywa się pasem prawym" - dodaje.

Na miejscu są też strażacy. "Zderzyły się w tym miejscu dwa samochody. Wstępnie mamy informacje o jednej osobie poszkodowanej. Jest zaopatrywana przez zespół ratownictwa medycznego. Na razie nie mamy informacji, czy będzie wymagała hospitalizacji" - mówi nam oficer dyżurny wielkopolskich strażaków i dodaje, że strażacy "najechali" na ten wypadek wracając z wcześniejszego.

Na 159 km autostrady A2 również w kierunku Świecka, pomiędzy węzłami Komorniki a Poznań Zachód zderzyły się cztery pojazdy. Wstępnie w wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby. Jak przekazuje dyżurny Punktu Informacji Drogowej GDDKiA, tu zablokowane są wszystkie pasy ruchu. Przejazd możliwy jest tylko pasem awaryjnym. "W związku z wypadkiem utworzył się około 12-kilometrowy zator w kierunku Świecka" - przekazuje.


 • Aktualizacja
  poniedziałek, 29.05.2023 r., godz. 11.20
  Aktualizacja
  poniedziałek, 29.05.2023 r., godz. 11.20
  Policja zablokowała wjazd na A2 od strony ulicy Bolesława Krzywoustego w kierunku Świecka. Radzimy całkowicie omijać tę nitkę autostradowej obwodnicy Poznania.
 • Aktualizacja
  poniedziałek, 29.05.2023 r., godz. 12.50
  Aktualizacja
  poniedziałek, 29.05.2023 r., godz. 12.50
  Koniec utrudnień.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
28.01 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro