Reklama

Nowe informacje. Seniorka znęcała się nad zwierzętami na oczach chorego na serce wnuka

Łatek | fot. Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy Dla Zwierząt Help Animals / FB
Łatek | fot. Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy Dla Zwierząt Help Animals / FB

Sprawą 76-latki zajmuje się prokuratura.

Jak już informowaliśmy na łamach epoznan.pl, we wtorek wolontariusze Kaliskiego Stowarzyszenia Pomocy Dla Zwierząt Help Animals interweniowali w jednej z podkaliskich miejscowości. "Według zgłoszenia starsza kobieta znęcała się nad psem poprzez uderzanie furtką po żebrach, bicie kijem... Na miejscu zastaliśmy starszego, zaniedbanego psa - Łatka. Okazało się, że na posesji przebywa także młody psiak - Reksio. Z informacji, jakie otrzymaliśmy wynikało, że kobieta jest okrutna w stosunku do wszystkich zwierząt, które przebywały pod jej opieką. Podczas rozmowy wykrzyczała, że biła psa kiedy zasłużył. Oba psy zabraliśmy" - relacjonowali na portalu społecznościowym.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

Zwierzęta zostały odebrane i przekazane w bezpieczne miejsca. Tymczasem w sprawie pojawiają się nowe fakty. Jak ustalili dziennikarze Polskiej Agencji Prasowej, 76-latka mieszkała z synem, synową i wnukiem. "Z relacji mamy dziecka wynikało, że zachowanie babci bardzo źle wpływa na stan zdrowia chłopca, który choruje na serce. Wielokrotnie proszono babcię, żeby zostawiła zwierzęta w spokoju, ale prośby nie pomogły" - powiedziała PAP Anna Małecka z kaliskiego stowarzyszenia.

Jak powiedział dziennikarzom prokurator Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, do prokuratury wpłynęło zawiadomienie. Wynika z niego, że kobieta miała znęcać się nad wszystkimi zwierzętami, które były pod jej opieką - również kurami oraz krową.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
4.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro