Reklama
Reklama

Można zorganizować ognisko na poznańskich Szachtach. Jak to legalnie zgłosić?

fot. ZZM Poznań
fot. ZZM Poznań

Szachty to obszar z kompleksem stawów, łąk, lasów i ścieżek spacerowych zlokalizowany w południowo-zachodniej części Poznania po stronie Świerczewa i Fabianowa-Kotowa.

Na terenie Glinianek znajduje się wiele atrakcji i udogodnień. "Przy stawie Edy są punkty widokowe z ławkami, natomiast przy Rozlanym dostępny jest półokrągły pomost z desek kompozytowych, z którego można wypatrzeć platformy lęgowe dla rybitw. Po stronie Fabianowa-Kotowa, od ulicy Mieleszyńskiej znajduje się 25-metrowa wieża widokowa, z której tarasu można dokładnie ujrzeć panoramę okolicy. W sąsiedztwie wieży znajduje się również plac zabaw i ławki ustawione w kierunku Rozlanego Stawu" - informują urzędnicy ZZM.

Glinianki są również miejscem edukacji przyrodniczej. Wzdłuż alejek rozmieszczone są drewniane tablice edukacyjne, które dostarczają ciekawych informacji na temat flory i fauny występujących na tym obszarze.

Jak polecają urzędnicy, wybierając się na teren Glinianek samochodem, najlepiej zaparkować przy ulicy Mieleszyńskiej bliżej wieży widokowej lub przy ul. Leszczyńskiej/Kocha. Tam też dostępne jest miejsce na ognisko wraz z ławami i stołami - konieczna jest rezerwacja mailowa terminu: zzm [email protected] (ognisko jest bezpłatne).

Organizując ognisko, należy pamiętać o zabraniu śmieci ze sobą lub wyrzuceniu ich do kosza. Za zaśmiecanie miejsc dostępnych publicznie grozi mandat do 500 zł.
Zarząd Zieleni Miejskiej prowadzi konserwację terenu głównie wzdłuż utwardzonych ciągów komunikacyjnych. "W zeszłym roku po stronie Świerczewa posadzono 45 wiśni piłkowanych "Kanzan', zamontowano 2 ławki, 5 foteli i 4 stoliki, które zostały wykonane z drewna egzotycznego jatoba, nazywanego także "diamentową wiśnią". Po stronie Fabianowa-Kotowa, pod wieżą zamontowano urządzenia zabawowe z modrzewia alpejskiego - m.in. domek, huśtawki, bujak" - informuje ZZM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro