Reklama

Chylińska, Mezo, Bibobit i Organek na jednej imprezie w Poznaniu. Koncertów może posłuchać każdy, za darmo!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Okan Caliskan z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Okan Caliskan z Pixabay

Artyści zagrają w Parku Cytadela w ramach plenerowej imprezy PIKNIK NA FEST!

To impreza z okazji świętowania 25. urodzin Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Jak mówi Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego: "Mamy co świętować. Taki jubileusz to dobra okazja, żeby zaznaczyć naszą obecność w przestrzeni publicznej. Taka promocja jest potrzebna, bo nie każdy mieszkaniec naszego regionu ma świadomość istnienia takiego samorządu. A przecież odpowiadamy za wiele dziedzin życia ważnych dla każdego z nas, jak choćby opieka zdrowotna, komunikacja kolejowa, drogi, kultura czy ochrona środowiska". I dodaje "Jesteśmy dziś jednym z najdynamiczniej rozwijających się województw w Polsce. Jestem dumny z Wielkopolski, nowoczesnego regionu aktywnych ludzi!".

"W drugą sobotę czerwca zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania, pomyślanego jako zaproszenie do wielopokoleniowego festynu. Chcemy pokazać, czym zajmujemy się na co dzień, pracując w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, a także w wielu marszałkowskich instytucjach - teatrach, szpitalach, szkołach czy kolejach" - informuje informuje Anna Parzyńska - Paschke, rzeczniczka marszałka.

"Podczas pikniku pokażemy między innymi, że stawiamy na: wodór, bo chcemy dbać o klimat; na gospodarkę przyszłości, bo tylko taka da nam szansę konkurować na europejskim i światowym rynku; na nowoczesne technologie i innowacje; na nasze bezpieczeństwo na drogach; na skuteczne wykorzystanie funduszy Unii Europejskiej będących w naszej dyspozycji, bo pobudzają rozwój we wszystkich sferach naszego życia; na edukację i skrojone na miarę rynku nauczanie zawodowe; na kulturę, zarówno tę nowoczesną, jak i te działania, których celem jest ochrona naszego dziedzictwa historycznego; na sport i turystykę, bo mamy się czym w Wielkopolsce chwalić; rolnictwo i nasze unikatowe smaki regionu, a także dobrostan pszczół; na ochronę zdrowia, ale też profilaktykę zachorowań; na wygodny i nowoczesny transport kolejowy, ale i dbałość o nasze zabytkowe perełki z parowozowni Wolsztyn" - dodaje.

Jak zapewniają organizatorzy każdy znajdzie coś dla siebie. W trakcie wydarzenia PIKNIK NA FEST! będzie można m.in.: skorzystać z konsultacji ze specjalistami i badań RTG, USG oraz odwiedzić mammobus czy cytobus. Na odwiedzających czeka szeroka oferta warsztatów, w tym florystycznych i fryzjerskich, porad kosmetycznych czy pokazów makijażu. Nie zabraknie gier i zabaw dla dzieci. Będą też koncerty. Wystąpią - Agnieszka Chylińska, Mezo, Bibobit i Organek.

W strefie chillout zorganizowana zostanie joga ze specjalną tubą - sonorą. Kulturalnie będzie można uczestniczyć w warsztatach wyklejanek z Szymborskiej, spotkaniach z twórcami piszącymi o Wielkopolsce, zrobić profesjonalny makijaż sceniczny czy wybrać się na spacer edukacyjny po Cytadeli z udziałem przewodnika z Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości. Będzie miasteczko powstańcze. W strefie sportu zagoszczą zapasy, szermierka, piłka nożna czy koszykówka. Spotkamy się z olimpijczykiem Tadeuszem Michalikiem. Będą symulatory zderzeń, dachowania, ale i jazdy pociągiem. Wizję podróży do przyszłości przybliży samochód wodorowy. Uczestnicy Pikniku będą mogli zdobyć darmowy bilet na powrót do domu z wydarzenia Kolejami Wielkopolskimi.

Jak zapowiedziano, atrakcji może być jeszcze więcej, ale szczegóły będą znane nieco później.

Wydarzenie odbywać się będzie w sobotę 10 czerwca w Parku Cytadela w Poznaniu w godzinach od 13:00 do 22:00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro