Reklama
Reklama

Przewrócona hulajnoga powie 'dziękuję', gdy ją podniesiesz

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

To nowy pomysł firmy Bolt. Jest to kolejny krok mający motywować do prawidłowego korzystania z elektrycznych jednośladów.

W ramach działań edukacyjnych, Bolt wprowadza funkcję, dzięki której przewrócone hulajnogi elektryczne od teraz będą odpowiadać "Dziękuję!". Aby usłyszeć od hulajnogi miłe słowo, wystarczy podnieść do pionu przewrócony jednoślad.

"Rozwiązanie wykorzystuje wbudowane sensory, które oceniają położenie pojazdu i gdy osoba podnosi przewróconą hulajnogę, system dźwiękowego powiadomienia reaguje sygnałem wdzięczności. Jest to kolejne rozwiązanie, które ma na celu edukować już nie tylko użytkowników z zasad prawidłowego korzystania z hulajnóg elektrycznych. Od ubiegłego roku działa w aplikacji Bolt narzędzie do prawidłowego parkowania, które wspierane jest przez sztuczną inteligencję" - informują przedstawiciele firmy.

"Bolt stale rozwija technologie, które mają na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa i komfortu zarówno użytkownikom i użytkowniczkom hulajnóg elektrycznych, jak i innym uczestnikom i uczestniczkom ruchu drogowego. Naszym celem poprzez nową funkcję jest zmniejszenie liczby przewróconych hulajnóg, które nierzadko są efektem wandalizmu. Mamy nadzieję, że hulajnogi mówiące "Dziękuję!" zachęcą ludzi do działania w duchu społecznym i podnoszenia pozostawionych w niewłaściwych pozycjach urządzeń, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia negatywnych skutków wandalizmu
" - tłumaczy Bartosz Małecki, Senior Operations Manager, Bolt Rentals w Polsce.

Mówiące hulajnogi dostępne są w większości miast, w których obecny jest Bolt.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro