Reklama
Reklama

Trwa remont, na który mieszkańcy czekali bardzo długo. "Prace są intensywne"

fot. Mariusz Wiśniewski / FB
fot. Mariusz Wiśniewski / FB

Chodzi o ulicę Kolejową.

Kilka dni temu z wizytą na placu budowy ulicy Kolejowej pojawił się zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski. "Prace są intensywne. Większość zadań w zakresie infrastruktury podziemnej jest już w fazie końcowej. Są to najtrudniejsze zawsze roboty. Trwają również na wielu odcinkach prace brukarskie, czy też związane z przyszłym oświetleniem" - przekazuje. "Pojawia się już nowa zieleń, której docelowo będzie bardzo wiele, w tym kilkadziesiąt dodatkowych drzew" - dodaje i zapowiada, że całość prac zakończy się jesienią 2023 roku. "Z pewnością ulica Kolejowa w nowym wydaniu wpłynie nie tylko komfort zamieszkania okolicznych mieszkańców, ale także na estetykę przestrzeni" - dodał zastępca prezydenta Poznania.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

Przypominamy. O przebudowie Kolejowej mówiło się od lat. Niemal 10 lat temu Zarząd Dróg Miejskich przygotował projekt przebudowy ulicy Kolejowej na Łazarzu. Prace miały się rozpocząć w 2015 roku, ale ostatecznie się nie zaczęły. Powód? Zabytkowa kostka brukowa, z której zrobiona jest jezdnia. Miejska Konserwator Zabytków zakwestionowała propozycję, by na całej ulicy położono asfalt. W 2017 roku, prezydent zapowiedział, że ulica na pewno zostanie przebudowana. Projekt trzeba było zaktualizować nie tylko ze względu na asfalt, ale też na to, że mieszkańcy sprzeciwiali się wycince części drzew rosnących przy trasie.

W grudniu 2021 roku w końcu ogłoszono przetarg na wybór wykonawcy prac. W lutym oferty otwarto i okazało się, że są one za drogie. Przetarg trzeba więc było unieważnić. Ostatecznie wykonawcę wybrano i prace rozpoczęły się w październiku 2022 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
4.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro