Reklama
Reklama

Wójt uderzył w ogrodzenie i odmówił badania alkomatem. Jest akt oskarżenia

fot. www.kraszewice.pl
fot. www.kraszewice.pl

Kierowcy pobrano krew do badań.

Do zdarzenia doszło w piątek, 10 lutego w powiecie ostrzeszowskim. Służby około godziny 17 odebrały zgłoszenie o kolizji w centrum Kraszewic. Jak przekazywała wówczas Polska Agencja Prasowa, kierowca jadąc ulicą Wieluńską, nagle zjechał i uderzył w ogrodzenie posesji. Mężczyzna nie zgodził się na badanie alkomatem. Okazało się, że za kierownicą siedział wójt Kraszewic. Dziennikarzom powiedział, że był to wypadek i że nie będzie udzielał w tej sprawie komentarza.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

Komentarza udzielił tydzień po zdarzeniu. W mediach społecznościowych pojawiło się oświadczenie. "Jest mi niezmiernie przykro i wiem, że taka sytuacja nie powinna się wydarzyć. Naraziłem na uszczerbek nie tylko własne imię, ale i dobre imię naszej gminy. Nic nie usprawiedliwia mojego czynu, dlatego z tego miejsca, apeluję, nie popełniajcie mojego błędu" - napisał wójt. "Nie mam zamiaru uchylać się od jakichkolwiek konsekwencji. Sprawowana przeze mnie funkcja nie sprawia, że jestem w jakikolwiek sposób uprzywilejowany wobec prawa. Zamierzam poddać się osądowi wymiaru sprawiedliwości i z pokorą przyjąć rozstrzygnięcie jakie w mojej sprawie zostanie wydane" - napisał. Podziękował też za sprawną akcję służb.

Jak informuje PAP 48-latek miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Do sądu trafił akt oskarżenia. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
4.6 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro