Reklama
Reklama

Pijany kierowca w niesprawnym busie nie zabezpieczył ładunku. "Przewożone przedmioty mogły wypaść z pojazdu"

fot. KMP Kalisz
fot. KMP Kalisz

Mężczyzna może trafić do więzienia nawet na dwa lata.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego z Kalisza zatrzymali do kontroli kierowcę busa. Podczas kontroli okazało się, że Iveco, którym kierował 52-latek jest niesprawne technicznie. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Dodatkowo ładunek w postaci sprzętu budowlanego, który przewoził mężczyzna, nie był w żaden sposób zabezpieczony. "Przewożone w ten sposób przedmioty mogły wypaść z pojazdu w przypadku, gdyby kierowca był zmuszony do wykonania gwałtownego manewru na drodze" - relacjonuje podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy policji w Kaliszu.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

"W trakcie dalszej kontroli policjanci wyczuli woń alkoholu od kierowcy auta. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Kaliszanin miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd" - dodaje.
Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
4.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro