Reklama
Reklama

Kolejna ulica doczeka się przebudowy. "Jest w złym stanie technicznym"

fot. PIM
fot. PIM

Ulica Architektów na osiedlu Krzyżowniki-Smochowice zostanie przebudowana na całym odcinku między ul. Starogardzką a Pniewską. Właśnie ogłoszony został przetarg.

"Obecnie nawierzchnia ul. Architektów jest w złym stanie technicznym, pieszym brakuje chodników, nie ma też oświetlenia. Dzięki inwestycji mieszkańcy zyskają wygodną przestrzeń o nowej, przepuszczalnej nawierzchni" - mówi Marcin Gołek, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Ulica Architektów to droga na osiedlu domów jednorodzinnych, pomiędzy terenem lotniska na Ławicy a ul. Dąbrowskiego (DK 92). Przebudowa obejmuje wykonanie nowej jezdni o szerokości 5 metrów. Po obu stronach ulicy powstaną wygodne chodniki.

"W ramach inwestycji powstaną dwa wyniesione skrzyżowania - z ul. Starogardzką i Drogowców. Przewidziana jest także budowa zatok postojowych z parkowaniem prostopadłym do osi ulicy po stronie północnej i południowej. Nawierzchnia tych miejsc parkingowych wykonana zostanie z płyt ażurowych. Przewidziane są także miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca zajmie się także budową zjazdów do posesji"- zapowiadają urzędnicy PIM.

Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 14 czerwca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro