Reklama
Reklama

Trwa największe dzielnicowe święto w Poznaniu. Sporo będzie się działo

fot. Łukasz Kędziora
fot. Łukasz Kędziora

Mnóstwo wydarzeń zaplanowanych zostało na kilka ostatnich dni maja.

Czwartkowa XVI parada łazarska uroczyście zainaugurowała otwarcie 33. Dni Łazarza. Trwa też Łazarskie Lato.

W sobotni wieczór po całym dniu atrakcji na scenie na rynku Łazarskim zaplanowano cztery koncerty zespołów z Trójmiasta, Warszawy i lokalnego fyrtla. Czechoslovakia, Osoby, Aluzja i Dawid Grzelak wystąpią w ramach projektu "Kulturalny maj na Łazarzu".

W niedzielę większość atrakcji przeniesie się do muszli koncertowej w parku Wilsona. Tam o godzinie 14.00 zaplanowano występ zespołu Wielkopolanie, a po nim pokaz akrobatyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 8 oraz koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych pod dyrekcją mjr Pawła Joksa.

Ostatnie dwa dni obchodów to kolejne wydarzenia przygotowane dla wszystkich mieszkańców. "W klubie osiedlowym "Krąg" odbędzie się Łazarski Omnibus 2023, czyli turniej wiedzy o Łazarzu dla uczniów szkół podstawowych. Młodsi zaś spędza czas na grach i zabawach na świeżym powietrzu na terenie Przedszkola nr 39"- zapowiadają miejscy urzędnicy.

33. edycja Dni Łazarza zakończy się we wtorek, 30 maja. Wtedy też Kapituła Tytułu "Człowiek Roku Łazarza" ogłosi laureata lub laureatkę nagrody. "Na uroczystej gali zorganizowanej w klubie osiedlowym "Krąg" przyznane zostaną także: nagrody im. Stanisława Strugarka i nagroda "Przyjaciel Łazarza". Nastąpi odsłonięcie tablicy upamiętniającej Jacka Hałasika, dziennikarza radiowego i popularyzatora poznańskiej gwary" - dodają.

Pełny program 33. Dni Łazarza dostępny jest tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
12℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
14.02 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro