Reklama

Temu kierowcy grozi nawet 30 tys. zł grzywny. "Podróżowała z nim partnerka w zaawansowanej ciąży"

fot. KPP Piła
fot. KPP Piła

29-latek został zauważony przez policjantów, gdy wyprzedzał inne pojazdy na podwójnej linii ciągłej.

W czwartek policjanci z pilskiej drogówki patrolowali Drogę Krajową nr 10 na odcinku naszego powiatu. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli kierującego pojazdem marki Mercedes. "Kierowca zaczął wyprzedzać inne samochody tuż przed skrzyżowaniem. Dodatkowo obowiązywał tam znak poziomy P-4, czyli tzw. linia podwójna ciągła zakazująca przejeżdżania przez tę linię i najeżdżania na nią" - relacjonuje sierż. Magdalena Mróz z policji w Pile.

"W trakcie kontroli okazało się również, że 29-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Co gorsza podróżowała z nim jego partnerka, która była w zaawansowanej ciąży. Poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie mieszkaniec gminy Wyrzysk naraził na niebezpieczeństwo swoich najbliższych, a także innych uczestników ruchu drogowego" - dodaje.

Za popełnione wykroczenie związane z wyprzedzaniem w miejscu niedozwolonym kierujący otrzymał mandat karny w wysokości 200 złotych i 5 punktów karnych. Natomiast za jazdę pomimo braku uprawnień mężczyzna odpowie przed sądem, grozi mu grzywna do 30 tysięcy złotych.

"Nie należy zapominać, że konsekwencje prawne to jedno, natomiast skutki takiego nierozsądnego zachowania mogą być znacznie bardziej dotkliwe" - podkreśla sierż. Mróz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro