Reklama
Reklama

W jednym z centrów handlowych ustawili dziś maszyny do szycia. Chcą pobić rekord

Pani Maria przyjechała kolejny raz specjalnie na akcję. | fot. Materiały prasowe
Pani Maria przyjechała kolejny raz specjalnie na akcję. | fot. Materiały prasowe

27 maja chętni mają okazję wziąć udział w charytatywnej akcji dedykowanej małym pacjentom z Wielkopolskiego Centrum Pediatrii.

"Uszyj Jasia - Poduchy do serca" po raz piąty zawita do Avenidy Poznań. Na klientów centrum czekają setki metrów kolorowego materiału i 10 stanowisk do szycia.

"Akcja Uszyj Jasia została zainicjowana 12 lat temu przez Natalię Bielawską, która po kilkudniowym pobycie w szpitalu, zauważyła, że poszewki na poduszki szybko się zużywają i tracą kolory. Zorganizowała grupę szyjących przyjaciół i tak dała początek akcji, która trwa do dziś i rozświetla kolorami szpitalne sale. W samej Avenidzie Poznań w ubiegłym roku klienci uszyli łącznie 820 poszewek, które zostały przekazane do poznańskich szpitali" - informują organizatorzy.

"Uszyj Jasia - Poduchy od serca" trwa w CH Avenida na poziomie +1 w Avenidzie Lounge do godziny 18:00. Każdy może dołączyć do wspólnego szycia poszewek, w którym pomagają instruktorzy.

"Centrum handlowe Avenida Poznań stale włącza się w akcję "Uszyj Jasia - Poduchy od serca". Nasi klienci są ogromnie zaangażowani i bardzo licznie uczestniczą w wydarzeniu" - mówi Katarzyna Korpak, dyrektor centrum handlowego Avenida Poznań. "Jesteśmy przekonani, że w tym roku pobijemy kolejny rekord w szyciu kolorowych poszewek" - dodaje.

"W leczeniu małych pacjentów ogromne znacznie ma wymiar terapeutyczny. Każdy wymiar wsparcia, zarówno materialny w postaci kolorowych poszewek, jak i emocjonalny, czyli świadomość, że ktoś poświęcił czas aby je uszyć, pokazuje małym pacjentom, że nie są same w chorobie i ma ogromny wymiar terapeutyczny - mówi Dyrektor Naczelnego SZOZ nad Matką i Dzieckiem Izabela Marciniak.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
25.25 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro