Reklama

Nie czekaj na wakacje. Leć z Poznania już dziś.

W ubiegłym roku lotnisko w Poznaniu obsłużyło grubo ponad 2 miliony pasażerów. To sukces, który nie powinien być jednak dla nikogo wielkim zaskoczeniem - bo z poznańskiej Ławicy można polecieć do kilkudziesięciu miejsc na całym świecie. A że z podróżami najbardziej kojarzą się nam wakacje, to można powiedzieć, że akurat na Ławicy wakacje trwają cały rok.

Hitem 2023 roku będą pewnie loty do złotego miasta, czyli do Dubaju. Dużym zainteresowaniem cieszą się też loty do włoskiego Cagliari, greckiej miejscowości Kavala, a także do Budapesztu, stolicy Jordanii Ammanu i na Zanzibar. Wśród nowości warto też zwrócić uwagę na rejsy do Tirany (Albania), Pafos (Cypr) czy Kutaisi (Gruzja).

Przed nami okres, w którego trakcie wszystkie lotniska przeżywają oblężenie, bo zbliża się lato i czas urlopów. Nie inaczej będzie też w Poznaniu. Tyle że Port Lotniczy Ławica oferuje bardzo dobrze rozwiniętą siatkę połączeń nie tylko w sezonie, ale przez cały rok. Nie trzeba czekać na wakacje, żeby zaplanować sobie odpoczynek i przerwę od codzienności.

To widać przede wszystkim w statystykach i twardych danych. W ubiegłym roku przez Ławicę przewinęło się 2 miliony 250 tysięcy pasażerów. To bardzo dobry wynik, a jest niemal pewne, że w 2023 roku ta granica zostanie przekroczona. Skąd takie zainteresowanie lataniem z Poznania? Dużo pasażerów wskazuje na to, że tutejsze lotnisko znajduje się blisko centrum miasta, podkreślają jego kompaktowość i spore parkingi. To ważne, ale w ostateczności o tym, z jakiego lotniska latamy, decyduje to, w jakich kierunkach oferuje ono loty. Poznańska Ławica to w tym momencie 75 destynacji, wśród których są prawdziwe hity, jak choćby loty do Dubaju. Ławica jest tylko jednym z trzech lotnisk w naszym kraju, które oferuje loty do tego egzotycznego miejsca. Z Poznania do największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich będzie można polecieć aż trzy razy w tygodniu, a sama podróż potrwa około 6 godzin.

Ciekawą destynacją jest lotnisko Cagliari, na włoskiej Sardynii. To druga co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym, ze szmaragdowym morzem, pięknym i czystym wybrzeżem i ponad trzema tysiącami jaskiń do odkrycia.

Z Ławicy dolecimy do największego miasta na Węgrzech, czyli do Budapesztu, który jest jednocześnie stolicą tego kraju. Innym interesującym kierunkiem jest greckie miasteczko Kavala nad Morzem Egejskim, słynące z pięknych zachodów słońca i niesamowitego klimatu. To idealne propozycje na kilkudniowe wypady, zwłaszcza poza gorącym sezonem wakacyjnym.

Poznański port lotniczy oferuje też bardziej egzotyczne, a nawet orientalne kierunki. Wśród pasażerów ogromną popularnością cieszą się loty na Zanzibar. To miejsce kojarzy się z ciepłem i relaksem. Z kolei miasto Amman, czyli stolica Jordanii przyciąga zabytkami i wielką historią. Latać tam można w każdy wtorek.

To tylko niewielki fragment oferty poznańskiej Ławicy, bo w tym roku w siatce połączeń mamy łącznie 75 kierunków, w tym 42 kierunki regularne i 33 czarterowe.

Więcej informacji można znaleźć pod tym LINKIEM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
88.39 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro