Reklama
Reklama

Chcą numeracji przystanków w Poznaniu. "Szczególnie zagubieni czuć mogą się turyści"

fot. Wizualizacje autorstwa Pawła Maziarza
fot. Wizualizacje autorstwa Pawła Maziarza

Dział Miejski Fundacji Varia Posnania wnioskuje o zwiększenie przejrzystości transportu publicznego poprzez wprowadzenie jednolitej numeracji przystanków typu. 01, 02, 03.

"Rondo Rataje, Rondo Śródka, Rondo Starołęka, Most Teatralny to przystanki posiadające wiele platform, obsługujące kilkanaście linii tramwajowych i autobusowych, Przy częstych zmianach tras poruszanie się po nich w trybie przesiadkowym sprawia podróżnym wiele problemów" - tłumaczą przedstawiciele Fundacji Varia Posnania.

"W wielu miastach Polski np. Warszawie czy Łodzi funkcjonują jednolite numeracje przystanków pomagające podróżnym w nawigacji po nich. Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne podczas korzystania z aplikacji mobilnych planujących podróż, które wyświetlają szczegółowe informacje o przesiadce np. Aleje Jerozolimskie 06. Szczególnie zagubieni czuć mogą się turyści i turystki podróżujący przez takie przystanki jak Rondo Kaponiera czy Most Teatralny do dyspozycji mają przystanki po różnych stronach arterii komunikacyjnych, a nawet różnych poziomach" - dodają.

Nowopowstały Dział Miejski Fundacji Varia Posnania wnioskuje o wprowadzenie powszechnej numeracji przystanków w formule widocznej z daleka dla podróżnych i wpisujących się w warstwę wizualną istniejącej infrastruktury. "Proponujemy wprowadzenie numeracji na wszystkich przystankach, także tych posiadających jedynie dwie platformy, co szczególnie istotne jest w przypadku linii podmiejskich, na których przystanki o tej samej nazwie oddalone są od siebie często o kilkaset metrów" - tłumaczą członkowie fundacji.


Dział Miejski Fundacji złożył dziś wniosek do Zarządu Transportu Miejskiego w tej sprawie. Propozycja poddana zostanie też pod dyskusję na najbliższym posiedzeniu Komisji Transportu i Polityki Mieszkaniowej Rady Miasta Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro