Reklama

Przy ul. Solnej wybudują nowoczesny budynek zaplecza sportowego. Są szczegóły!

archiwum | fot. PIM / wizualizacja
archiwum | fot. PIM / wizualizacja

Pierwsze prace rozpoczną się w czerwcu.

Zbliża się kolejny etap modernizacji Ogrodu Jordanowskiego nr 1 na przy ul. Solnej. W maju spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała umowę z wyłonionym w postępowaniu przetargowym wykonawcą prac. 1 czerwca planowane jest przekazanie mu placu budowy. Jak przekazali przedstawiciele PIM, od tego czasu ogródek będzie wyłączony z użytkowania - jest to konieczne ze względów bezpieczeństwa.

"Ogrody jordanowskie to miejsca zabawy, relaksu i edukacji dla najmłodszych. Teren przy ul. Solnej to jeden z najstarszych tego typu ogrodów w Poznaniu i wartościowy dla centrum miasta teren zielony. Za sprawą nadchodzących prac ogród zyska wielofunkcyjne zaplecze. Będzie to budynek składający się z dwóch brył, o łącznej powierzchni zabudowy około 150 metrów kwadratowych. Jedna z nich będzie miała dwie kondygnacje. Z górnej części zaplanowano wyjście na taras, który jednocześnie będzie dachem drugiej, jednokondygnacyjnej bryły" - informują urzędnicy PIM.

"Nachodzące prace budowlane to jeden z etapów realizacji całego zadania. W kolejnym nowe pomieszczenia będą mogły zostać urządzone jako świetlice, w których będą odbywać się zajęcia sportowe i warsztaty dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. We wnętrzach przewidziano też miejsce na szatnie, toalety i magazyn" - dodają.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro