Reklama
Reklama

Przed nami "Biała sobota". Będzie można bezpłatnie wykonać wiele badań

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Tung Nguyen z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Tung Nguyen z Pixabay

27 maja od godz. 9 do 13 w POSUM na wszystkich chętnych czekać będą specjaliści, którzy podpowiedzą, jak lepiej zadbać o swoje zdrowie.

Podczas wydarzenia będzie można zbadać krew: oznaczyć poziom glukozy, D-dimerów (pozwalają oszacować ryzyko zakrzepicy żył głębokich oraz zatorowości płucnej), kreatyniny, stężenia mocznika, sodu, potasu, CRP, TSH, wykonać lipidogram i badania wątrobowe.

"Dla chętnych przygotowano badania słuchu, a także dna oka i ostrości wzroku. W Punkcie Profilaktyki Intymnej kobiety będą mogły skorzystać z mammografii i cytologii z USG. Dostępne będzie też EKG, pomiar ciśnienia krwi i rentgen klatki piersiowej, a także badania densytometryczne, które pozwalają wcześnie wykryć osteoporozę. Specjaliści zbadają też dermatoskopem znamiona skórne i ocenią ryzyko czerniaka" - informują miejscy urzędnicy.

"Profesjonaliści z zakresu diabetologii, kardiologii, urologii, geriatrii, ginekologii, okulistyki, fizjoterapii, foniatrii, neuropsychologii udzielą porad wszystkim zainteresowanym. Będzie można dowiedzieć się więcej o prawidłowym żywieniu a także o tym, jak zadbać o zdrowie psychiczne. Fizjoterapeuci podpowiedzą, co robić, by zachować dobrą kondycję" - dodają.

Wszystkie badania są całkowicie bezpłatne dla mieszkańców Poznania. Warto dodać, że ich liczba jest jednak ograniczona - będą wykonywane do wyczerpania limitu, na podstawie wydanych podczas wydarzenia numerków.

"Osoby, które chcą wykonać badania z krwi, powinny zgłosić się na czczo. Seniorzy, którzy chcą dokonać przeglądu leków, suplementów oraz ziół leczniczych i skorzystać z porady farmaceutycznej, powinni mieć ze sobą zażywane preparaty lub ich wykaz" - przypominają przedstawiciele magistratu.

Wydarzenie jest częścią tegorocznych obchodów Poznańskich Dni Rodziny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
19.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro