Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak chce jechać do Warszawy wyrazić sprzeciw wobec "złej władzy"

fot. Jacek Jaśkowiak/Facebook
fot. Jacek Jaśkowiak/Facebook

Prezydent Poznania poinformował o tym w mediach społecznościowych.

Jacek Jaśkowiak zapowiedział swoją obecność 4 czerwca na marszu w Warszawie.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Będę w Warszawie i mam nadzieję, że będzie nas wielu. To ważna dla data w historii Polski i bardzo ważny dzień w tym roku. Mamy szansę pokazać poziom obywatelskiego sprzeciwu wobec złej władzy. Obecność na marszu, to kwestia przyszłości naszego kraju, polskiego samorządu i demokracji - prezydent Poznania opublikował treść w mediach społecznościowych.

Internauci pytali pod postem prezydenta Jaśkowiaka czego dotyczy marsz. Na 4 czerwca przypada rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów i zmiany władzy w 1989 roku. 4 czerwca to również Święto Warszawy. Tego dnia w Warszawie zaplanowana jest manifestacja wolności i obrony samorządności.

Jako samorządowcy z ruchu Tak! Dla Polski chcemy zaprosić wszystkich, żeby w tym marszu wzięli udział. Otrzymaliśmy mnóstwo zgłoszeń, bo chcemy w tym dniu być razem. 4 czerwca to też święto Warszawy, bo Rada Miasta na mój wniosek ustanowiła ten dzień świętem. Mam nadzieję, że 4 czerwca spotkamy się wszyscy na ulicach Warszawy - mówił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro