Reklama
Reklama

Miał wciągnąć 8-latka do toalety na basenie. Sprawa zostanie umorzona?

fot. OSiR Gostyń
fot. OSiR Gostyń

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego roku.

O sprawie pisaliśmy już na łamach epoznan.pl. Z relacji 8-latka, który uczestniczył w zajęciach na basenie w Gostyniu wynika, że 31-letni mężczyzna przebywający w szatni, wykorzystując to, że byli w pomieszczeniu sami, wciągnął małoletniego do toalety. Chłopcu udało się uciec i poinformować o sytuacji opiekunkę.

31-latek został obywatelsko zatrzymany przez ratowników pracujących na basenie. Tylko mężczyzna był na pływalni poza dziećmi uczestniczącymi w zorganizowanych zajęciach. W chwili zatrzymania przebywał w jacuzzi. Na miejscu pojawiła się policja.

Z ustaleń prokuratury wynikało wówczas, że 31-latek dopuścił się wobec chłopca innej czynności seksualnej. Mężczyzna miał się przed nim także obnażyć. U chłopca nie stwierdzono na szczęście żadnych obrażeń. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został aresztowany na 3 miesiące.

Dziś do sprawy wraca Polska Agencja Prasowa. Jak przekazano sąd rozpatrywał w środę wniosek śledczych o umorzenie postępowania. Według przesłuchiwanych biegłych 31-latek był niepoczytalny. "Wykluczyli oni jego poczytalność, wskazując na istnienie u niego oligofrenii" - zaznaczył w rozmowie z dziennikarzami Prokurator Rejonowy w Gostyniu prok. Jacek Masztalerz. "Wstępna kwalifikacja prawna i opis czynu nie uległy zmianie" - dodał.

"Obecnie biegli skłaniają się do wskazania, jako sposobu zabezpieczania prawidłowego funkcjonowania mężczyzny, umieszczenia go w szpitalu psychiatrycznym" - powiedział prok. Masztalerz. Ponadto, zaznaczył, że po ewentualnym uchyleniu tymczasowego aresztowania podejrzanego "istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że ten mężczyzna mieszkałby sam, a wtedy de facto o żadnej skutecznej farmakoterapii, ani też innych rodzajach leczenia związanych z jego stanem psychofizycznym nie może być mowy".

Ponadto prokuratura nie ma informacji, by mężczyzna wcześniej dopuszczał się takich zachowań. Kolejne posiedzenie w tej sprawie zaplanowano na koniec czerwca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.93 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro