Reklama
Reklama

W Collegium Altum spadła winda ze studentami w środku? Mamy komentarz uczelni

Zdjęcie ilustracyjne | fot. UEP
Zdjęcie ilustracyjne | fot. UEP

Uczelnia stanowczo dementuje informację od środy rozsyłaną wśród poznaniaków.

Tylko do nas od wczoraj wpłynęło kilka zgłoszeń w tej sprawie. "W Collegium Altum (Budynek Uniwersytetu Ekonomicznego) spadła winda...Ciekawy temat, bo tam windy to mocny cyrk. Są 4, a działają maksymalnie 2. A pewnie za konserwacje są brane pieniądze podatników. A co do tych dwóch co jeżdżą, to zawsze tam coś trzeszczy są dziwne dźwięki. Na pewno nie działają normalnie" - pisze jedna z osób. "Proszę zainteresować się tematem, bo tam jest krok od tragedii" - dodaje.

"W dniu 24 maja jedna z wind w budynku Collegium Altum się zerwała. Uważam to za skandal. Nikt z władz UEP pewnie za to nie odpowie, a incydent zostanie zamieciony pod dywan. Jednak uważam że w moim obowiązku jest powiadomić kogoś kto pociągnie odpowiedzialnych za ten incydent do odpowiedzialności" - pisała kolejna osoba, przesyłając krążące w sieci screeny "rozmów studentów." "Tym razem się nic nikomu nie stało, ale budynek ma 19 pięter i następnym razem może dojść do katastrofy" - dodał Czytelnik. "Podobno na UE spadła winda z uczniami w środku . Czy to prawda?" - pytała kolejna osoba.

Sprawdziliśmy. Zwróciliśmy się z prośbą komentarz uczelni w tej sprawie. Ponadto zweryfikowaliśmy, czy zdarzenie zostało odnotowane przez jakieś służby. Jak informuje, ogn. Marcin Tecław, oficer prasowy poznańskich strażaków - "strażacy, żadnej interwencji w tym miejscu w związku z zerwaną windą nie odnotowali". Podobnie jak policjanci, co potwierdza w rozmowie z nami sierż. sztab. Łukasz Paterski z poznańskiej policji.

Uczelnia dementuje doniesienia. "Nie są to prawdziwe informacje. Żadna z wind się nie zerwała. Mieliśmy wczoraj niewielkie problemy - było jednorazowe tąpnięcie. Dla osób, które znajdowały się w środku było odczuwalne szarpnięcie, ale absolutnie nie doszło do żadnego niepokojącego incydentu" - zapewnia Marta Andrzejewska, rzeczniczka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Dodaje też, że wszystkie windy znajdujące się w budynku są na bieżąco serwisowane. "Posiadamy odpowiednią dokumentację" - podkreśla. Nie ukrywa też, że czasem dochodzi do ich awarii. "Wówczas winda wyłączana jest z użytkowania, do czasu jej naprawy i pewności, że jest bezpiecznie" - dodaje i nadmienia, że uczelnia w przyszłości ma w planach wymianę starych wind.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro