Reklama
Reklama

Za jedzenie, papierosy i taksówkę zapłacili 'fałszywkami'. "Posiadali przy sobie kilkanaście podrobionych banknotów o nominale 50 zł"

fot. KMP Leszno
fot. KMP Leszno

Zatrzymano dwie osoby.

17 maja policjanci zostali powiadomieni o tym, że do jednego ze sklepów spożywczo - monopolowych w centrum Leszna przyszło dwóch mężczyzn. Zapłacili za towar fałszywymi banknotami o nominale 50 złotych. Pracownica sklepu zorientowała się, że banknoty nie są oryginalne i o wszystkim powiadomiła policję.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

"Już po dwóch dniach leszczyńscy policjanci zatrzymali do tej sprawy na terenie Dolnego Śląska dwóch mężczyzn. 39 i 44-letni mieszkańcy Głogowa posiadali przy sobie kilkanaście podrobionych banknotów o nominale 50 złotych" - relacjonuje asp. szt. Monika Żymełka, oficer prasowy policji w Lesznie.

"W leszczyńskiej komendzie usłyszeli zarzuty puszczenia w obieg podrobionych banknotów. Policjanci ustalili, że podejrzani zapłacili w Lesznie "fałszywkami" co najmniej cztery razy, uiszczając opłatę za jedzenie, papierosy, płacąc w aptece i taksówce" - dodaje rzeczniczka.

Decyzją sądu mężczyźni zostali aresztowani Grozi im do 10 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
41.44 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro