Reklama
Reklama

Ulicami miasta przejdzie w czwartek wielka parada. Rozpocznie największe dzielnicowe święto w Poznaniu

Ubiegłoroczny pochód. | fot. L.T.
Ubiegłoroczny pochód. | fot. L.T.

Ruszają 33. Dni Łazarza i Łazarskie Lato.

Wszystko rozpocznie się od XVI parady łazarskiej. Ta wystartuje w czwartek punktualnie o godzinie 17:00 z terenu Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 33, by następnie przejść ulicami: Wyspiańskiego, Głogowską, Potockiej, Dmowskiego. Gdy parada dotrze na rynek Łazarski, nastąpi uroczyste otwarcie 33. Dni Łazarza.

Również w czwartek ruszy kolejne "Łazarskie Lato" - strefa rekreacyjna na Rynku Łazarskim, która będzie czynna do 1 października 2023 r. Otwarcie zaplanowano w trakcie Dni Łazarza. "W Dzień Dziecka zaplanowano tam animacje i konkursy dla najmłodszych w godzinach od 15:00 do 19:00. Strefa będzie działać w czerwcowe i wrześniowe weekendy, a w lipcu i sierpniu przez sześć dni w tygodniu (od wtorku do niedzieli). Odwiedzających czekają liczne wydarzenia kulturalne, edukacyjne i społeczne, integrujące mieszkańców dzielnicy i całego miasta. Realizatorem "Łazarskiego Lata" jest Fundacja Kreaktywator, cykl jest finansowany przez Miasto Poznań" - informują miejscu urzędnicy.

Zapowiedziano też mnóstwo wydarzeń na koleje dni. Na przykład na sobotni wieczór cztery koncerty zespołów z Trójmiasta, Warszawy i lokalnego fyrtla. Czechoslovakia, Osoby, Aluzja i Dawid Grzelak wystąpią w ramach projektu "Kulturalny maj na Łazarzu".

W niedzielę większość atrakcji przeniesie się do muszli koncertowej w parku Wilsona. Tam o godzinie 14.00 zaplanowano występ zespołu Wielkopolanie, a po nim pokaz akrobatyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 8 oraz koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych pod dyrekcją mjr Pawła Joksa.

33. edycja Dni Łazarza zakończy się we wtorek, 30 maja. Wtedy też Kapituła Tytułu "Człowiek Roku Łazarza" ogłosi laureata lub laureatkę nagrody.

Pełny program 33. Dni Łazarza dostępny jest tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro