Reklama
Reklama

12 dzieci z rodziny zastępczej trafiło do szpitala. Wojewoda zwołuje sztab kryzysowy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Caleb Woods / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Caleb Woods / unsplash.com

Do zdarzenia doszło w powiecie wągrowieckim.

Jak już informowaliśmy w środę, cytując portal wagrowiec.naszemiasto.pl, rodzinie zastępczej odebrano w asyście policji dwoje 4-letnich dzieci. Miały mieć na ciele obrażenia wskazujące na używanie wobec nich przemocy. O sytuacji policję poinformowali pracownicy przedszkola, do którego uczęszczały dzieci.

Do sprawy wraca dziś Polska Agencja Prasowa. Jak ustalono, do szpitala na obdukcję trafiło 12 dzieci z rodziny zastępczej w Łęgowie. Jak potwierdził w rozmowie z dziennikarzami rzecznik wojewody wielkopolskiego Jarosław Władczyk, dzieci miały "ślady przemocy fizycznej". Dodał, że w czwartek w odebraniu ich od rodziny zastępczej uczestniczyło również pogotowie ratunkowe. "Dzieci były bite i maltretowane. Wszystkie wymagały przewozu do szpitala. Na miejscu była prokuratura i policja" - przekazywał.

Do sprawy w rozmowie z PAP odniosła się dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wągrowcu Edyta Owczarzak. Przekazała, że po zweryfikowaniu stanu zdrowia zostały umieszczone w tymczasowych miejscach. "W czwartek znalezione im będą lokalizacje na najbliższy czas. Powiedziała, że dzieci są w wieku od niespełna 2 lat do 14 roku życia" - czytamy.

Na czwartek wojewoda wielkopolski Michał Zieliński zwołał w tej sprawie sztab kryzysowy.

Małżeństwo prowadzące rodzinę zastępczą zostało zatrzymane.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
18℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro