Reklama
Reklama

Grafficiarz zatrzymany w centrum Poznania. Był na dachu budynku

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Do zdarzenia doszło w czwartek rano.

"Złapanie KAWU podczas tworzenia graffiti naprzeciwko budynku Kupca Poznańskiego. Zajście miało miejsce o godzinie 6 rano" - pisze nasz Czytelnik. "Dziś rano podczas spaceru z psem byłem świadkiem zatrzymania człowieka robiącego graffiti na ul. Podgórnej. Najprawdopodobniej był to KAWU. Do akcji policja musiała prosić o pomoc straż pożarną (wóz z drabiną)" - pisze kolejna osoba.

Na razie można jedynie potwierdzić, że akcja miała miejsce przy budynku przy ulicy Podgórnej, gdzie na elewacji znajduje się już od dłuższego czasu graffiti z charakterystycznym podpisem "KAWU". Strażacy potwierdzają, że prowadzili w tym miejscu swoje działania. Jak mówi nam oficer dyżurny wielkopolskiej straży pożarnej, zostali poproszeni o pomoc przez policjantów. Zgłoszenie dotyczyło osoby na dachu.

Policjanci również potwierdzają swoje działania. "Około godziny 5:30 operator monitoringu miejskiego wypatrzył na dachu jednego z budynków mężczyznę z drabiną, który malował coś na elewacji jednego z budynków. Na miejsce natychmiast udał się patrol" - mówi nam sierż. sztab. Łukasz Paterski z poznańskiej policji i dodaje, że mężczyzna został zatrzymany a jego sprzęt - farby i drabina, zabezpieczony. Czynności z mężczyzną wciąż trwają. Będzie odpowiadał za wykroczenie.

Funkcjonariusze nie potwierdzają tożsamości zatrzymanego. Zatem nie wiadomo, czy to znany poznański artysta uliczny, którego malunki były szeroko komentowane szczególnie na początku ubiegłego roku, kiedy to na ścianie przy ulicy Hetmańskiej pojawiły się wizerunki najpierw Voldemorta z twarzą Władimira Putina, a potem Harrego Pottera z twarzą prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro