Reklama
Reklama

Przełomowy wyrok, kara bezwzględnego więzienia dla hodowców lisów. Znęcali się nad futerkowymi zwierzętami

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Gaertringen/pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Gaertringen/pixabay.com

Chodzi o fermę w Kościanie.

Osiem lat trwała walka w sądzie o ukaranie hodowcy lisów. Jak zauważa kosciannasygnale.pl, to zasługa aktywistów z "Otwartych Klatek", którzy między innymi nagrali film, jak hodowcy zabijają lisy prądem. Zwłoki lisów hodowcy wyrzucali bezpośrednio obok klatek.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Aktywiści z "Otwartych Klatek" dysponowali w sądzie szeregiem dowodów w postaci filmów i zdjęć, które dokumentowały okrucieństwo hodowców. W efekcie po 8 latach Sąd Rejonowy w Kościanie w poniedziałek skazał jednego z hodowców lisów na pół roku bezwzględnego więzienia, a drugiego na 6 miesięcy z warunkowym zawieszeniem na 3 lata. Dodatkowo usłyszeli zakaz prowadzenia działalności i pracy przy zwierzętach, a także posiadania zwierząt - podaje kościański portal.

Aktywiści z "Otwartych Klatek" podkreślili, że jest to pierwszy taki wyrok w historii dla hodowcy futerkowych zwierząt za znęcanie się. Wyrok jednak nie jest jeszcze prawomocny, a skazanym przysługuje prawo do apelacji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
70.99 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro