Reklama
Reklama

Bronisław Komorowski przyjedzie do Wielkopolski. Weźmie udział w debacie senackiej z udziałem naczelnego Gazety Wyborczej

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Michał Nadolski/Archiwum
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Michał Nadolski/Archiwum

Wydarzenie planowane jest na najbliższy wtorek 30 maja w ostrowskim "Forum Synagoga".

Były prezydent Polski Bronisław Komorowski ma przyjechać do Ostrowa Wielkopolskiego, potwierdził już swoją obecność na debacie senackiej. Jak podaje portal wlkp24.info, ostrowska debata senacka odbędzie się pod hasłem "Kultura debaty publicznej kluczem do społeczeństwa obywatelskiego".

W debacie mają wziąć udział również między innymi Tomasz Grodzki, Adam Michnik redaktor naczelny Gazety Wyborczej, prof. Andrzej Friszke oraz senator Ewa Matecka z regionu ostrowskiego.

Debata ma się rozpocząć 30 maja o godzinie 18:00.

Bronisław Komorowski dziś pojawił się w sąsiednim województwie w miejscowości Gorzów Wielkopolski, gdzie odwiedził "małą Ukrainę".

Polska zawsze musi być gotowa nie tylko do obrony własnej wolności, ale też wolności sąsiadów. Można to robić na różne sposoby, wysyłając czołgi lub przyjmując uchodźców. Cieszę się, że hotel Mieszko jest przykładem ogromnego zrozumienia ludzi w potrzebie - mówił Bronisław Komorowski podczas środowego spotkania w Gorzowie. Spotkanie zabezpieczali policjanci.

Po uroczystości i debacie były prezydent wyruszył nad morze do Pobierowa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
44.63 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro