Reklama
Reklama

Obywatele Mołdawii okradali markety w Wielkopolsce. Towar z półek chowali w odzieży. Pod sklepem czekali na nich "wspólnicy"

fot. KPP Wągrowiec
fot. KPP Wągrowiec

Do kradzieży doszło w marketach na terenie Wągrowca i Skoków. Policja podejrzewa, że złodzieje mogli okradać również inne markety w okolicy.

W sobotę 21 maja funkcjonariusze policji z Wągrowca i Skoków otrzymali informację o kradzieży. Okazało się, że przestępcami są obywatele Mołdawii, dwie kobiety i dwóch mężczyzn w wieku od 21 do 46 lat.

Grupa przestępcza została zatrzymana w Mieścisku i doprowadzona do komendy policji w Wągrowcu. Policjanci pracujący przy zdarzeniu ustalili, że mają oni związek z kradzieżami artykułów spożywczych i chemii wśród nich kawy, tabletki do zmywarki, kapsułki do prania, słodycze a nawet wędliny, wszystko o wartości przekraczającej 1100 złotych - podaje Komenda Powiatowa Policji Wągrowiec.

Jak się okazało, za marketem w samochodzie czekali już na złodziei wspólnicy. Policjantom udało się zabezpieczyć skradziony towar, który wrócił już na półki w marketach.

Osoby działały wspólnie i w porozumieniu, usłyszały zarzut kradzieży. Sprawa kradzieży w Wągrowcu i Mieścisku nie zamyka postępowania, gdyż przy zatrzymanych ujawniono więcej towaru i istnieje duże prawdopodobieństwo że pochodzi z innych kradzieży co będzie przedmiotem dalszych ustaleń. Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności - poinformowała wągrowiecka policja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.03 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro